Wpis z mikrobloga

Hej, od jakiegoś czasu chodził mi po głowie pomysł rozszerzania poruszanych we wpisach tematów w dyskusjach ze specjalistami. Dzisiaj wrzuciłem na YouTube'a zapis rozmowy, którą przeprowadziłem z Tomaszem Mazurem - doktorem filozofii i pisarzem od lat zajmującym się stoicyzmem. Pretekstem do dyskusji był mój wpis o filmie 'Big Lebowski'.

Odnośnik do filmu: Czy Jeff Lebowski jest stoikiem? Rozmowa z dr Tomaszem Mazurem

Dajcie proszę znać, czy taki format jest dla Was interesujący. Przepraszam za kiepską jakość nagrania, moją głowę znikającą w kadrze itd. Jeśli zacznę prowadzić podobne rozmowy regularnie, oczywiście lepiej się do tego przygotuję.

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga 'Przemyślane Kadry', gdzie umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #film #kino #kultura #edukacja #stoicyzm #przemyslenia #youtube #przemyslanekadry
Pobierz
źródło: comment_1660122961Ikj3FL1Ojac7rDVILuRoUH.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przemyslane_kadry: można to tak określić ale to bardziej energia świata. W big lebowskim jest wątek wu wei. Zauważ że dude idzie z tzw flow rzeczy. Problemy ludzi w filmie pojawiają się kiedy za bardzo ingerują oni w sytuację poprzez nadmierna kontrolę. Dude natomiast poddaje się drodze tao przez co sytuacja rozwiązuje się sama.