Wpis z mikrobloga

Cześć,

chciałem podzielić się z Wami raportem finansowym mojej rodziny za lipiec. Od wielu lat prowadzę listę wydatków i przychodów, która pozwala mi kontrolować i zarządzać domowymi finansami.

Przychody w minionym miesiącu wyniosły
19 960,77 zł, natomiast koszty 9 312,43 zł.

Pozwoliło nam to oszczędzić 10 648,34 zł.

Przychody dzieliły się jak niżej:

-Moje wynagrodzenie: 13 801,58 zł
-Wynagrodzenie Żony: 5 599,20 zł
-Inne przychody: 500 zł (500 plus)
-Zwroty ubrań: 59,99 zł

Natomiast koszty:

-Jedzenie: 2 687,00 zł
-Dom/Mieszkanie: 2 430,96 zł
-Zdrowie: 1 386,93 zł
-Dzieci: 963,70 zł
-Samochód: 507,54 zł
-Higiena Osobista: 352,71 zł
-Inne: 331,27 zł
-Hobby/Czas wolny: 259,41 zł
-Rodzice: 180,37 zł
-Opłaty bankowe/Prowizje: 152,54 zł
-Usługi: 60,00 zł

Jeśli chcielibyście widzieć podobne raporty w kolejnych miesiącach to wiecie co robić.
Więcej podobnych treści znajdziecie także na moim Twitterze https://twitter.com/ojciec_klasa?s=21

#gielda #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie #zarobki #programista15k
  • 95
  • Odpowiedz
20k dla rodziny z dzieckiem, piekna polska wegetacja.


@Oskariat: mam nadzieję że przejdzie ta ustawa i biedaki poniżej 40k/msc nie będą mogli robić dzieci bo przy takim budżecie to pewnie #!$%@?ą tynk ze ścian albo szczaw z nasypu
  • Odpowiedz
zmien robote na normalna, nie bedziesz musial spedzac zycia na excelu z kontrolami


@NoName4891: kontrola własnych wydatków i ogólnie pieniędzy jest czymś zupełnie normalnym bez względu na to ile się zarabia.
  • Odpowiedz
-Dzieci: 963,70 zł


@Ojciec_z_Klasy_Sredniej: To wygląda na dobrą inwestycję. Użyłeś liczby mnogiej, więc jak rozumiem udało się w tej cenie kupić więcej niż jedno dziecko, czyli w przyszłym miesiącu 2x500+ wpadnie. Jak ponownie zainwestujesz i kupisz za to kolejne dzieci to już po kiku miesiącach nie będziecie musieli pracować.
  • Odpowiedz
@Krupier: pewnie tak, ale nie lepiej mierzyć w posiadanie warunków kiedy nie musisz się martwić i zastanawiać czy w danym miesiącu wydałeś 5k więcej na coś tam, zamiast po prostu na to wydać i wiedzieć, że nic się złego z tego powodu nie stanie?
  • Odpowiedz
kontrola własnych wydatków i ogólnie pieniędzy jest czymś zupełnie normalnym


@Krupier: tak, kazdy milioner liczy 352,71 zł wydane na higiene osobista.

@NoName4891:

Normalnie zarabiajacy ludzie nie licza wydatkow na poziomie 300-1000zl jak Krupier i OP. W zeszlym mies zarobilem 49762 USD, wiec wydac pare k to jak splunac. Wieksze sa dzienne wachania USD niz te smieszne kwoty. W czasie zmarnowanym na liczenie tych wydatkow moge zarobic tyle co OP wydal
  • Odpowiedz
2678 zł na jedzenie, co wy jecie ze tak mało

@Wosatokuni: Akurat mamy trochę szczęścia bo ulubione danie naszych dzieci to makaron z cukrem. Przyrządzamy im to prawie codziennie.

Mały Julianek wcina to aż mu się uszy trzęsą!
  • Odpowiedz