Wpis z mikrobloga

@Mfalme_Kitunguu: wpis z fejsbuka, jako źródło informacji xD

Skoro wypala rękawice to jakim cudem nie wypaliło jeszcze pomostów na rzece albo roślin wokoło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 7
@zieloniutkazielonka a ile Twoim zdaniem rzeka będzie się oczyszczać i ile lat zajmie, żeby namnożyły się i urosły te tony ryb wyławiane codziennie z rzeki? Nie mówiąc już o dalszych konsekwencjach zaniku ryb na resztę ekosystemu. Za rok pojawią się magicznie te wielkie sumy? Chętnie posłucham ekspercie.
  • Odpowiedz
@zasi: rok - dwa i będzie w stanie, jakim była, duże ryby raczej wszystkie nie padły, odbudowa fauny pewnie kilka lat. Około 5 nie będzie już odczucia posuchy. Na przykładzie jezior ze wschodniej Wielkopolski które zarybialem, ale raczej #!$%@? się znam
  • Odpowiedz
@zieloniutkazielonka: Ty się znasz na tym. Ile ty masz lat ze nie potrafisz sobie wyobrazić jak długo może odbudowywać się ekosystem rzeki na długości 200 km? Straż rybacka podaje to samo info. Odra jest martwa i będzie odbudowywać się z 10-15 lat.
  • Odpowiedz
@STM32_bujneo: wydaj publikacje pt padły wszystkie ryby bo padły bobry elo chlopski rozum, jesteś kolejnym ćwierćmozgiem który nie rozumie że rok dwa odnosi się do stanu wody, a 5 lat do relatywnego odczucia że ryb jest mało, ale są. Wy czytać nie umiecie xD
  • Odpowiedz
@STM32_bujneo: zarybienia odbywały się w ramach gospodarstw rybackich w których pracowałem, no ale. Na tym zakończmy. Bóbr wpłynął w strugę, ścieku, napił się, kolega wie lepiej jak odbywa się rozpływ zanieczyszczeń XD
Na tym zakończmy, bo jak ktoś po drugiej stronie szczeka to taka dyskusja nie ma sensu
  • Odpowiedz
może artykuł z bezprawnika Was przekona


@Mfalme_Kitunguu: ale mnie nic nie musi przekonywać. Ktoś wpuścił syf do rzeki i ja się z tym zgadzam. Śmieszą mnie tylko te bajki o rozpuszczaniu wszystkiego, czego się dotknie
  • Odpowiedz