Wpis z mikrobloga

@dzek: A tego to nie widziałem, ostatnio zamawiałem kilka lat temu.

No to działamy, ma OP multimetr i umie się nim posługiwać?
  • Odpowiedz
@Servv: op ma więcej zabawek (narzędzi) niż by to wynikało z jego wiedzy i umiejętności ( ͡° ͜ʖ ͡°) idę po multimetr, ale zaraz jednak do spania, bo ciężko zasypiam, a wolnego jutro nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzek: ok. to jak będziesz miał chwilę, to najpierw płytkę do octu albo rozpuszczonej w ciepłej wodzie sody na 15min. potem wypłukać dokładnie w wodzie demineralizowanej, nie mylić z destylowaną, wysuszyć i działamy dalej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ForceMajeure: akurat wody demineralizowanej nie mam w zabawkach :(

@Servv: próbowałem zmierzyć opór na tych małych gównach i na obu płytkach nie jestem w stanie zmierzyć niczego mniejszego od nieskończoności :|
  • Odpowiedz
@Servv: a dobra, jednak źle coś ustawiłem na multimetrze ()

oba elementy na obu płytkach mają ok. 1,80 kΩ, czyli wyglądają na sprawne na tej co sprawia problemy, na świeżej jeden jest bardziej 1,76kΩ, ale to raczej normalny odchył
  • Odpowiedz
@Servv: jutro jeszcze chciałbym odlutować komponent (RFM95) co mam w GPIO (zlutowane na stałe), bo może tylko ten moduł jest uwalony, ale blokuje bootowanie
  • Odpowiedz
@dzek: Tak spalony rezystor nie powinien mieć takich oporów. Teraz lecę w kime, ale odezwij się jutro w wolnym czasie to podziałami w tym temacie.
  • Odpowiedz
@dzek: ja miałeś zaśniedziałe styki na karcie to przede wszystkim umyłbym dokładnie gniazdo (styki) i sprawdził połączenia. Deszczówka dość fajnie przewodzi prąd stąd nawet krótkotrwałe wystawienie elektroniki pod napięciem na jej działanie może być problematyczne, a i pozostaje jeszcze procek w montażu BGA (zamiast nóżek są pod nim kulki cyny), ale najpierw lepiej wykluczyć rzeczy prostsze.
@Servv: pisał, że te elementy to tzw. pull-up czyli podaje plus na złącze GPIO,
  • Odpowiedz
@ForceMajeure: jak umyć te styki i czym? coś bardzo płaskiego do przetarcia musiałbym wsadzić głęboko w to gniazdo

na karcie dwa styki obok siebie wydawały się lekko albo bardzo lekko wręcz zaśniedziałe

niemniej karta jest odczytywana, bez karty rasp zero nie jest w stanie zrobić i wyświetlić czegokolwiek
  • Odpowiedz
@dzek: pisałem powyżej przepłukaj w occie/sodzie (lekko je podtrawi) i potem do wody demineralizowanej, tak żeby płytkę całą zanurzyć. nie musisz niczym skrobać, jak już to pędzelkiem i tylko tam gdzie możesz się dostać.
Chyba, że masz myjkę ultradźwiękową - to już byłby wypas( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz