Wpis z mikrobloga

#biwakowanie
#namiot
#biwak

Mirki mam pytanie: chcę kupić pierwszy namiot w życiu na sezony wiosna-jesień, dwuosobowy. Naczytałem się już o wodoszczelności na forach i poradnikach i jak zwykle z takim pytaniem odpowiedź jest mniej więcej: dołóż 5k i kup taki na Himalaje.

Jaki jest minimalny poziom wodoszczelności tropiku, żeby przetrwać noc przy polskiej ulewie?
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marraju: kupiłem kilka lat temu w Lidlu niemieckim taki za 50 euro i przetrwał mokry Woodstock w 2016 roku. Nie pamiętam ile miał mm słupa wody jaki miał wytrzymać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marraju: to ma być namiot na dwie osoby? Czy na jedną plus bagaż?
Jeżeli waga nie jest jakoś kluczowa, to dla dwóch osób warto się zastanowić nad 3 osobowym namiocie, żeby było gdzie plecaki wrzucić bez problemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marraju: olej opinie specjalistów kupiłem kiedyś colemana 3 osobowego za 300 ziko przetrwał ulewy nigdy wody w środku nie miałem. Z doświadczenia wiem że jak szukasz 2 osobowego to na jedną osobę w 3 osobowym 2 osoby max itd xD. A i na tegorocznym woodzie znajomi mieli biały namiot a w środku był czarny generalnie ciemno w nim i można sobie pospać co istotne w lipcu/sierpniu jak o 6 juz jest
  • Odpowiedz
@marraju: miałem ten sam problem co ty, i wziąłem z decahtlonu 3 osobowy fresh and black i spisał sie znakomicie, choć jakieś wielkiej ulewy nie musiałem przeżywać to spało sie spoko w dwie osoby w środku
  • Odpowiedz