Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci mirki nie wytrzymie, chce wyniesc sie ze swojego mieszknia i poszukac czegos najlepiej naroznego na ostatnim pietrze. Wszystko za sprawa bombelka i matki, ktorzy tak halasuja, ze nie jestem w stanie wypoczac we wlasnym mieszkaniu, a na wszelkie prosby o mozliwosc polozenia dywanow itp. madka reaguje pustym smiechem. Bylem ogladac mieszkanie na ostatnim pietrze sadzac, ze to zalatwi sprawe i ku mojemu zdziwieniu… tez slyszalem kroki, tak jak z boku abo z dolu. W zwiazku z tym moje pytanie szczegolnie do osob mieszkajacych w bloku dewa budujacego w #warszawa czy wy tez to slyszycie? Czy ktorys z dewow daje wieksza gwarancje jakosci materialow czy wszyscy buduja teraz jak po sznurku? Podzielcie sie w bloku jakiego dewa mieszkacie inie narzekacie na halasy od sasiada zarowno jesli chodzi o glosne rozmowy jak i to nieszczesne chodzenie nad glowa #sasiedzi
  • 47
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tigermass: dlatego mówię o "kierunkowym ustawieniu dźwięku" i puszczanie tylko do momentu wrzasku bombelka. Już to sprawdzałem i zadziałało ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Wiertarka i remont to już ostateczność, ale nie wolno tak łatwo odpuszczać. Czasem są sytuację, że trzeba pociagnac jeszcze bardziej drastyczne środki, jak zmiana zakłócenia napięcia w gniazdku w
@arbofi: Kiedyś na forum Audio ktoś założył podobny temat. Skończyło się na tym,że głośniki muszą być dociśnięte w miarę możliwości do sufitu, zapętlić jeden kawałek i wyjść na spacer. Budżetowo można głośnik Bluetooth wrzucić w miskę i przycisnąć jakimś kijem od szczotki do sufitu. On używał tego BORYS LBD - Jessica (featuring Bado)
Jakbyś chciał poczytać:
https://forum.audio.com.pl/topic/61463-du%C5%BCo-g%C5%82o%C5%9Bno-i-tanio/page/2/
@arbofi: moze masz nerwice na tym punkcie (czy jakis inny psychoskret)? tak serio mowie, gdzies juz sie taki temat przewijal.

@elf_pszeniczny: styropian miedzy wylewka a stropem to raczej izolacja termiczna a nie akustyczna. Jesli chodzi o izolacje akustyczna to plyta pilsniowa, panele z podkladami albo gruba wylewka. Teraz sa jeszce jakies folie czy maty, na ktore sie leje nowa posadzke (nie wiem czy moze zastapic to wylewke).
@arbofi: Mocno zależy od dewa - ja mieszkam w starym bloku, ale nie z wielkiej płyty tylko z cegły (1992 czy coś koło tego roku budowy) i na ostatnim piętrze nic nie słychać kto gdzie chodzi. Tak samo nie słychać jak lecą ścieki (co zauważyłem, że mnie irytuje dopiero jak posiedziałem chwilę w innym miejscu nie na samej górze).
Za to np. taka wielka płyta to #!$%@?, każdy każdego słyszy, wszystko
@lukenzi: nie stosuje się płyty pilśniowej (choć była używana w blokach z wielkiej płyty) po zawilgotnieniu traci właściwości. Stosowane są zarówno styropianu posadzkowe jak i akustyczne. Rzadziej wełna, chodź ma najlepsze właściwości. Żeby spełnić normę akustyczna deweloper zazwyczaj wystarczy że użyje styropianu posadzkowego. Norma jest z 1999 i nie wiele różni się od tych z lat 70tycj