Wpis z mikrobloga

W mojej okolicy zaczęli znowu pojawiać się złodzieje, więc czas zamontować kamery, bo rok już się do tego zabieram. Mój elektryk przekonuje, że Dahua to poziom wyżej niż HikVision. Dla mnie bez różnicy, ale modeli jest tyle, że idzie się pogubić. Jaką kamerę do +- 500 zł (jeżeli warto dopłacić względem tych po 200-300 zł) warto wziąć pod uwagę? Podwórko mam długie, ale obraz, który będzie mnie głównie interesował jest nie większy niż 20 metrów.
#dahua #hikvision #monitoring #cctv
  • 9
Jeżeli chcesz kamery z mikrofonem lub bez, to za dobrą cenę bęsziesz miał:

333,58 zł 25%OFF | Original Hikvision DS-2CD2043G2-IU 4MP POE IR WDR Built-in Mic AcuSense Fixed Bullet Network CCTV IP Camera DS-2CD2043G2-I
https://a.aliexpress.com/_vOUS6H

Ja posiadam kamery o poziom wyżej, czyli mam 8 kamer po 8Mpixeli każda - też z mikrofonem, w tym jedna jest dodatkowo z głośnikiem xD plus dwie obrotowe 8Mpixelowe z mikrofonami.
Jedna kamera skierowana jest na sad,
@masqar Możesz wybrać kamery kopułkowe zewnętrzne z odseparowanymi dodami infraled. Jak zauważyłem jest nieco lepszy poziom doświetlenia niż ledy wbudowane na około soczewki.
@stevemaster: dahua bedzie ok, bierz. hikv jest #!$%@?, nawet dla monterów. nie znam nikogo kto chce na tym robic, a ci ktorzy chwalili kiedys, teraz mowia, ze to #!$%@? i dzialaja na czyms innym.
@masqar: cześć, mozesz powiedziec jaki masz zestaw (modele) kamer i dlaczego te wybrales a nie inne? Dodatkowo jaki nvr do tego i gdzie kupowales? (ali? Czy sa podróbki kamer?) co polecasz do monitoringu domu? Jestem zielony w temacie, pls podpowiedz coś bo kamer jest miliony modeli.. :/
@tandeta Cześć. Przechodziłem u siebie przez wiele modeli kamer tej właśnie jednej firmy. Zaczynałem od kamerek bullet 4Mp (4mm soczewka), później, miałem kopółkowe 4Mp z 2.8mm soczewką (DS-2CD2343G0-I) i takie 8Mp. Teraz mam DS-2CD2086G2-IU 2.8mm i przy nich zostanę. Dla testów kupiłem jedną kamerę z wbudowanym głośnikiem DS-2CD2086G2-IU/SL też 2.8mm.
Ta ostatnia z głośnikiem ma gorsze podświetlenie niż tamte wyżej, więc już więcej ich nie kupię. Może ona jest i dobra ale
@masqar: uuu... widze że masz temat rozpykany. Dzieki za super odp. Jaki model nvr ma kuzyn z accu sense? Czy kamery i nvr muszą mieć razem funkcje accu sense? Czy tez wystarczy że jedno z tych dwóch urządzeń ma tę funcję. No i ostatnie pytanie... Poe dostarczasz przez swojego switcha? czy hikivision?