Wpis z mikrobloga

Pytanie serio, bo już nie wiem czy dobrze zrobiłem...
Strefa 30km/h - dodatkowe spowolnienie poprzez esowanie, zwężenie jezdni (czy jak to nazwać?) i korek. Zatrzymałem się przed tym ustrojstwem, żeby nie blokować drugiego kierunku i inni zaczęli mnie omijać, a z przeciwnego kierunku jeździć po chodniku. Na logikę wydaje mi się, że powinno być jak ze skrzyżowaniem - nie mogę zjechać = nie wjeżdżam. Ale to skrzyżowanie nie jest, więc może powinienem wjechać i ten drugi kierunek zablokować? :D

https://youtu.be/LLpqP62hGYs

#stopcham #polskiedrogi #jedzbezpiecznie #gdansk #kierowcy
  • 9
@Tokan: mnie się wydaje, że jak by głupki nie jechali środkiem ulicy i ustawili się przy samym krawężniku to normalnie z prędkością poniżej 30km/h dwa samochody minęly by się bez najeżdżania na krawężnik a tym samym, miałeś dość miejsca, żeby wjechać za tę wysepkę

pierwszy samochód wjechał na krawężnik bo pewnie jakiś cep kilka auto do przodu krzywo stanął zamiast przy prawej krawędzi jezdni a reszta już za nim poszła
@Tokan: esowanie, zwężenie jezdni (czy jak to nazwać?)


szykana

Ja na twoim miejscu to bym tam trochę wjechał, ale w taki sposób, aby nie zablokować tych z przeciwnego kierunku.
No chyba że odległość w kamerce przekłamuje i w ogóle nie da się tam wjechać w taki sposób.
@manjan Tam jest droga osiedlowa, więc raczej strefa ruchu. Jutro będę jechał, to zwrócę uwagę konkretnie. Nowa droga, więc w Streetview nie sprawdzę. Możliwe, że to skrzyżowanie równorzędne , a wtedy nie było pytania :)

@Catmmando może tego nie widać, ale z drugiej strony jest analogiczna wysepka/szykana. Ci z naprzeciwka mijają ją z prawej chodnikiem, bo nie mogą jej normalnie minąć. Pomiędzy szykanami dwa samochody by się zmieściły.

@warzkos dzięki za sprostowanie.
@Tokan: Mam wrażenie, że tutaj przydałyby się dodatkowo znaki D5/B31. Na logikę jak jest zwężenie, to któryś kierunek powinien mieć pierwszeństwo.