Wpis z mikrobloga

Dworczyk w wersji dla Polaków i Dworczyk w wersji dla ukraińców.


@oratorka: Tak, tak:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-program-Rodzina-500-wydano-do-tej-pory-ponad-156-mld-zl-8166612.html

"Całkowity koszt tegorocznych trzynastek szacujemy na 13,1 mld zł, które kierujemy do ponad 9,7 mln seniorów" – podkreśliła minister Maląg

serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/8401001,trzynasta-emerytura-2022-kiedy-zus-wyplata-malag.html
https://www.gov.pl/web/premier/premier-212-mld-zl-na-rzadowy-pakiet-pomocowy-dla-przedsiebiorcow-i-gospodarki
@oratorka oni to robią chyba specjalnie, żeby nas skłócić z uchodźcami Ukraińcami, albo są aż tak debilami i bardziej chcą pomagać im a zapomnieli, że jeszcze dużo do pomocy jest Polakom? Sam nie wiem...
oni to robią chyba specjalnie, żeby nas skłócić z uchodźcami Ukraińcami, albo są aż tak debilami i bardziej chcą pomagać im a zapomnieli, że jeszcze dużo do pomocy jest Polakom?


@Grooveer: Takim populistycznym argumentem to zawsze bedzie można rzucić, bo zawsze beda Polacy potrzebujacy pomocy. Tak jak sa Amerykanie potrzebujacy pomocy, a mimo to ten kraj szasta miliardami.
@szurszur @M4rcinS z resztą odbiegamy od tematu cała afera jest o to, że Ukrainki po traumie z niewoli mają otrzymać 10 tys. zł i według wielu jest to przesada. Ponad 1800 wykopów tej informacji. Tylko tytuł trochę wprowadza w błąd tak jak by były pieniądze dla każdej chętnej Ukrainki po traumie, która się zgłosi a budżet na te wydatki z tego co słyszałem jest ograniczony.
Pobierz Grooveer - @szurszur @M4rcinS z resztą odbiegamy od tematu cała afera jest o to, że U...
źródło: comment_1660774767ISd3cLvOUFiDVOefajVSVZ.jpg
i według wielu jest to przesada


@Grooveer: Bo zawsze beda tak uważali zwłaszcza gdy dostana podrasowane znalezisko o ''kazdej Ukraince z trauma''.
Jednoczesnie ci sami beda sie oburzali gwałtami rosyjskich żołnierzy.
To tak samo jak z wykopkami lamentujacymi, że nie sprowadza się polskich repatriantów.
A kilka miesiecy potem z płomieniem wchodzi znalezisko z oburzeniem wobec tego, że repatrianci dostaja mieszkania na kilka lat użytkowania. Po prostu jak sie umiejetnie opisze to
@Grooveer: Wg jednego rabina wystarczy, a wg innego nie wystarczy.
Sa tacy, którzy uważają, że powinismy tylko wpuszczac do kraju i nie pomagac niech sobie radza. I też można argumentowac, że to wystarczy, bo raczej z głodu nie umrą.
@szurszur: Nie no jasne. Nie ma na podstawowe świadczenia w tym kraju, strach zachorować czy wysłać dziecko do szkoły, a będziemy wydawać na Ukrainki. Myślę że gdyby większość Polaków o tym wiedziała to byłaby na nie. Co innego np. cykl darmowych porad u psychologa a co innego dawanie im kolejnej zapomogi (ile ich już jest bo straciłem rachubę?). Ale media głównego nurtu z flagą Ukrainy w logu nie będą o tym
Myślę że gdyby większość Polaków o tym wiedziała to byłaby na nie.


@brajanek95: Co? Jak można nie wiedzieć, że uchodzcy dostaja kase? Teraz to już usiłujesz przekonywac, że wiekszosc Polaków to jacyś analfabeci życiowi.