Wpis z mikrobloga

@Valorcrest: to program "czyste powietrze" polegał na montażu pieców na węgiel? Niech ten #!$%@? zgnije do reszty...


@tigga: węgiel był dopuszczany i miał wysoki procentowy udział obok gazu i pomp ciepła. Generalnie tak nie powinno być, ale z drugiej strony nowoczesny piec odpowiedniej klasy spala znacznie czyściej niż typowy kopciuch.
Moim zdaniem jednak nie powinno być dopuszczane paliwo stałe, a tylko gaz, pompa ciepła, energia elektryczna i olej opałowy.
  • Odpowiedz
@Valorcrest: patologia patologią i ha tfu na nich, ale zrobilibyście dokładnie to samo jakby na dworze było -20 a nie mielibyście kasy na opał.


@pawelkowy: to znaczy, że ich na utrzymanie domu nie stać - sprzedać i kupić mieszkanie, proste. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Valorcrest: No ale pani zosia ma trochę racji. Ja dzięki programowi czyste powietrze zlikwidowałem kopciucha i założyłem gazowca na propan a w podziękowaniu nie obniżono mi vatu na zakup opału a potem zaoferowano 500zl dopłaty przy 3000 dla śmierdzieli węglowych
  • Odpowiedz
@Valorcrest: 6 ton węgla * 3.300zł = 19.800zł

Dla niektórych to to co zostaje netto w portfelu po opłatach na cały rok.

Tymczasem śmieci, sklejki, stare meble = gratis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@losmarineros alez oczywiscie, bedzie czym latac dziure w budzecie. najpwierw doprowadza ludzi do palenia byle czym, a pozniej #!$%@? kary, i tak sie zamknie kolo #!$%@? pisowskiego ( )
  • Odpowiedz
Posiadanie domu nie jest obowiązkowe. Sporo nie stać na utrzymanie trzeba sprzedać i znaleźć coś mniejszego/mieszkanie. Ewentualnie kupić drugi sweter.

Żadnych usprawiedliwień dla patusów.


@instalacja: ciekawe #!$%@? jak będą grzali w blokach xD jeżeli nie ma zapasu węgla do ogrzewania centralnego (a pewnie zabraknie) to granie w blokach będzie na 50% byleby woda w rurach nie zamarzła. Prądem mieszkanko dogrzejesz? witaj kosmiczne ceny albo blackout
  • Odpowiedz
@Valorcrest: Te kobiety są tak płytkie jak poziom wody w rzekach, głównie to one głosowały na Pis który odpowiada za Inflancje a teraz chcą niszczyć środowisko i jeszcze z tego mają satysfakcje.
  • Odpowiedz
ale zrobilibyście dokładnie to samo jakby na dworze było -20 a nie mielibyście kasy na opał.


@pawelkowy: nie trzeba truć sąsiadów
Wystarczy się ciepło ubierać, każdy ma grube ciuchy i kołdry. Biedni ludzie, którzy nawet nie mają śmieci na opał, to się ciepło opatulają i często piją ciepłe napoje
  • Odpowiedz