Wpis z mikrobloga

Napierała nieironicznie uważa, oraz głosi, że Rosja jest o wiele większym zagrożeniem dla świata, niż Chiny będą kiedykolwiek. Co mireczki uważacie na ten temat?
W mojej opinii jest to jakaś zakrzywiona rzeczywistość. Mimo, że Chiny nie są tak silne, jak im to przypisuję taki Bartosiak, to jednak w dalszym ciągu nie wierzę w to, że Rosja jest groźniejsza od Chin, w przypadku powiedzmy wojny. Jakby nie patrzeć Chiny w dalszym ciągu mają liczebną armię i o wiele większą moc gospodarki, niż taka Rosja, która jest tylko wygłodzonym cieniem dawnej ZSRR.
#napierala
  • 34
@SkomplikowanaBudowaCepa: To jest jeden z najśmieszniejszych argumentów - potrafi godzinami gadać o tym, że Rosja nie zaatakuje Europy, bo sojusz NATO, a swoje atomówki to mogą sobie schować, a i tak pewnie są przestarzałe i na pewno mają ich mniej niż mówią. Co innego Chiny - tam już dosłownie powiedział - "Decyduje ilość posiadanych atomówek!". Tak więc co z tego, że Chiny mają w garści większość świata ze względu na uzależnienie
@Wojtekwolak666: Wystarczy zablokować porty? Proste, co nie? No tylko, że nie do końca xD Jesteśmy gospodarczo uzależnieni od Chin. Zobacz ile problemów narobiła niewystarczająca produkcja półprzewodników przez ciągłe lockdowny. Ilość zamówień aut w Niemczech spadła o 20% rok do roku. A piszemy o porównaniu 2021 vs 2020 kiedy był lockdown. Jakby zablokować całkowicie chińskie porty, to zachodnie gospodarki oparte na systemie kredytowo-konsumpcyjnym mogą powiedzieć - "Do widzenia! Dobranoc! Giniemy!" ( ͡
@Wojtekwolak666: Padnie wszystko - branża motoryzacyjna, branża elektroniczna, branża internetowa. Ewentualna wojna z nimi załamuje w tym momencie zarówno ich, jak i nasz świat finansowy. Oni są przyzwyczajeni do głodu i biedy, a my? No nie bardzo... Wiadomo, gospodarka po takim kilkuletnim restarcie powoli zacznie się odbudowywać, ale lepiej nie sprawdzać do czego doprowadzi dzisiaj kolejny wielki kryzys na Zachodzie. Dwie wojny światowe już były właśnie przez to.
Widać, że nie wiesz o czym mówisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To Chińczycy są uzależnieni od eksportu na zachód, nie odwrotnie. Nie wiem, czy wiesz ale elektronikę i podzespoły do samochodów Chińczycy importują z Niemiec. System finansowy oparty na dolarze może się obyć bez juana, a przeniesienie produkcji z Chin z powrotem do krajów macierzystych i tak jest planowane, więc nie będzie żadnej wojny. Poza tym jest jeszcze
@Wojtekwolak666: Dobrze wiem o czym mówię, bo zlecam produkcję w Chinach - i nie, nie da się od tak przenieść produkcji z Chin w inne miejsca. Gdyby to było takie proste to przeniósłbym wszystko do Indii, Turcji itd. Polecam obejrzeć film "Chińska Fabryka" na Netflixie. Chińczycy przyzwyczaili nas i cały świat do niesamowicie szybkiej produkcji w przyzwoitej cenie i dalej nikt czegoś podobnego nie jest w stanie zaoferować. Na szybko da
@Mjj48003: Owszem to obusieczny nóż, ale jestem zdania, że w razie embarga na Chiny, to wojna na wygłodzenie zostanie lepiej stolerowana przez Zachód. Koniec końców, jest dużo miejsc, gdzie można fabryki przenieść (Indie, Wietnam, pewnie znalazłoby się więcej takich krajów, które zwęszyłoby wizję zmian). A Zachód ma know-how, oraz też trzyma wiele dżwigni, które mogą być użytę na Chińczykach. Przykładem jest np Holenderska firma, ASML. Jestem pewien, że jest więcej tego
@SkomplikowanaBudowaCepa: Gdy dojdzie do ostatecznej wymiany ciosów, to tak - Zachód pewnie szybciej wyliże rany. Zawsze tak było. Ale będzie to kryzys znacznie gorszy niż 100 lat temu. Pierwszy raz od wielu, wielu lat dotknie nas prawdziwa bieda. To zawsze my, Zachód tworzyliśmy system w jakim porusza się cały świat, ale bez Wielkiej Fabryki, jaką są Chiny - na ten moment my też padamy gospodarczo. Być może sytuacja będzie inna za
@Mjj48003: Też mnie #!$%@?... te chłopy z Alibaby, więc wiem do czego prawdopodobnie bijesz. W mojej opinii to jest na zasadzie ciosów atomowych, kto więcej wytrzyma i tutaj się zgodzimy, że Zachód. Koniec końców, to Chiny będą miały masę towaru, który im zalega, bo nie mają rynku zbytu, a to na Zachodzie pojawi się ogromna próżnia, gdzie mnóstwo krajów, będzie chciało ją zapełnic. W mojej opinii jest pare krajów, które mają
@SkomplikowanaBudowaCepa: My jesteśmy ręką, która ich karmi, i która sprawiła, że tak obrośli w piórka i napęcznieli swoim PKB. Montownie możesz mieć wszędzie - nawet w zachodniej Ukrainie, albo innym biedniejszym kraju w Europie. Chodzi o produkcję podzespołów. Mimo ogromnego skoku cen surowców oraz kosztów transportu (X3 przez ostatnie 2 lata w moim przypadku) - dalej opłaca się produkcja w Chinach i biją dwukrotnie cenowo Turków, od których miałbym towar w
@Mjj48003: Na ten moment? Nie ma, w przyszłości? Myśle, że jak najbardziej w ciągu dekady+ jakiś kraj będzie próbował ich wygryźć i będzie jakąś w miare sensowną alternatywą. Nie rozumiem, dlaczego Indie nie mogłyby być takim krajem? Brak technologii? Jakikolwiek powód, który jest nie do przeskoczenia w perspektywie kilkunastu lat?
@SkomplikowanaBudowaCepa: Myślę, że nikt nie ma takiej mentalności i kultu #!$%@? jak w Chinach. Chińczykowi musisz po prostu wysłać dokładne parametry, co i jak ma robić. Jak dostanie dokładną instrukcję, to on to zrobi. W Indiach już tak łatwo się nie dogadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma też takiego potencjału w produkcji tam - 10 lat temu myślałem, że to będzie oczywiste, że dzisiaj będę u
@Mjj48003: Nie wiem, wg mnie to jest mnóstwo Hindusów takich jak napisałes, ale też mnóstwo takich co będą przysłowiowo #!$%@?ć za miskę ryżu w najgorszych warunkach, przecież to wielonarodowa nacja z tyloma kulturami, że nie da się ich tak zrównać do jednego. :/ czas zobaczy, żyje na codzień w UK i Hindusów jest mnóstwo co uczą się na naprawdę hardych kierunkach, lub obsadzają serio elitarne stanowiska w bankach itp itd.
@SkomplikowanaBudowaCepa: Ja to będę przeszczęśliwy jak przynajmniej jedną hinduską fabrykę w końcu znajdę, z którą będę mógł podjąć współpracę - tak jak Piotruś od 2009 roku prowadzi kanał na YT, tak ja od 2009 latam po świecie po różnych targach branżowych i szukam dostawców ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety Chińczycy do tej pory najbardziej się opłacają.
@SkomplikowanaBudowaCepa: Motoryzacja. A teraz opłaca się mieć spółkę w UK i bezpośrednio z Chin importować i sprzedawać na UK. Gdy miało się spółkę w UE działającą na zasadzie importu z Chin i sprzedaży w UK do czasów brexitu, to teraz mają podwójne cło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mjj48003: To jest tak skomplikowane teraz, że sam nie wiem do końca jak to wygląda z importem z UE, bo się nie interesowałem. Jak na razie ceny sprawiają, że szukam jakieś sensownej UK fabryki, ale z tutejszą kulturą pracy (naprawdę nie wiem jak ten naród podbił pół świata i był przodownikiem industrialnej rewolucji) to wiem, że będzie to grubsza akcja.