Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurde niestety dałem dupy jeśli chodzi o rekuperator. Kupiłem izzifast 302 i dobrałem lewy model żeby dobrze mi się czerpnia i wyrzutnia pokryła i nie krzyżowała. Montaż na suficie przy ścianie.
Niestety teraz zauważyłem że panel sterowania, czyli płytka z kablami lądują przy samej ścianie. Czyli trzeba by było wypiąć rekuperator żeby się tam dostać. Masakra

Odwrócenie raczej nie wchodzi w grę, jedyna opcja to przerzucenie go na ścianę ale wiąże to się z dwoma problemami.
1. Za ścianą jest normalny pokój, czy stelaż montować na jakiejś wełnie żeby wibracje nie przechodziły?
2. Będę musiała wyjść kolankami 90st z każdego króćca rekuperatora. Myślę żeby zrobić je na sztywnych a potem wpiąć elastyczne - wcześniej wszystko miało być na elastycznych. Boje się trochę że oporu będą sporo większe....?

#budowadomu #budujzwykopem #rekuperacja #majsterkowanie
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darek-jg: faktycznie źle nazwałem, panel sterujący mam w korytarzu, tutaj płytka. Ale mimo wszystko, będę chciał sobie wprowadzić jakiś nowy kabelek sterujący, spiąć rekuperator z czymś tam albo coś się przepali to się wiąże z tym żeby go ściągnąć na dół a wcześniej rozpiąć kanały. Masa roboty.

Zastanawiam się czy da się odwrócić te kanały. Musiałbym wyjąć całe bebechy i przełożyć ale to przynajmniej jednorazowa akcja. Może zadzwonię do producenta
Pobierz hipodrom - @darek-jg: faktycznie źle nazwałem, panel sterujący mam w korytarzu, tutaj...
źródło: comment_1661066927TQIbxIFZUGqYTZKjZKpsqN.jpg
@maryjuszpitagoras nie wiem ale się wypowiem.
Ponoć nie ma kurzu, to wymuszony obieg powietrza więc kurz powinien być wyrzucany na zewnątrz.

Co do poboru mocy, to bierze chyba tyle co mocniejszy wentylator - tam nie ma chyba nic więcej co by mogło jakiś znaczący prąd pobierać, ale pewny nie jestem.
Kurz jak był tak jest, ja różnicy nie zauważam żeby go jakoś mniej bylo niż w domu bez reku. A ile prądu żre to nie wiem, przez większość czasu reku chodzi na 40%, po południu jak wszyscy wracają do domu na 60% a raz dziennie przez 20 min przed spaniem na 100% żeby go rozbujać i zwiększyć wymianę powietrza na noc
@hipodrom: a weź do wszystkich wolnych wejść/wyjść* podepnij przewody, przeciągnij tam gdzie chcesz, opisz, zamontuj puszkę tam gdzie ci wygodnie i tyle. jak będziesz coś chciał podłączyć to lecisz kablem do swojej puszki, spinasz na Wago i gotowe.

*zobacz tylko czy nie potrzebujesz zasilania dla nich albo masy to też sobie przeciągnij do swojej puszki.
@19ludwik91: mądre to!!! czyli co, kupuje przewód typu drut 0.5mm (?), dokupuje do tego tulejki i podpinam z opisem? bez tulejek chyba takiego małego drutu nie podłącze, a drut znowu na wago mi fajnie kiedyś wejdzie.

kurde to chyba zdecydowanie najprostsza wersja
@hipodrom no kup ten przewód, podepnij pod wszystko co się da z tulejami ( te trzeba zacisnąć na żyłach oczywiście) i robisz opisy i tyle.
Co do przekrojów to zobacz co podaje producent ( maksymalne obciążenie wejść wyjść) do tego dobierz przewód i wsio.