Wpis z mikrobloga

Dawno nie byłem w Kauflandzie, a akurat dzisiaj miałem to drodze do pracy, więc wstąpiłem na małe codzienne zakupy. Nic szczególnego masło, chleb, ser. No wiecie, typowe zakupy za 150 zł.

Market jak marketach, tu promocja tam promocja. Wszechobecne nalepki informujące o tym, że tak tanio jeszcze nie było, bo rząd wspaniałomyślnie obniżył Vat na żywność o 5%. Tylko szkoda, że w lekki dysonans wprowadzają nowe nalepki "Nie kradnij". Chwila refleksji pozwala zauważyć dwie kamery, uroczo zamontowane pod wpływem improwizacji. Ustawione wprost na półkę z maślanym złotem i obserwujące jak to dobrobyt wylewa się z naszego kraju.

Trochę prychłem, a trochę smutłem Dziękuję #pis dziękuję #inflacja. Miały być #heheszki, ale jednak #gorzkiezale
Pobierz Lukasq - Dawno nie byłem w Kauflandzie, a akurat dzisiaj miałem to drodze do pracy, w...
źródło: comment_1661233230plOomaawVL02MeclS6VxKV.jpg
  • 49
@Lukasq: Tylko chyba sama kradzież nie odbywa się przy półce xD. Kamera zobaczy, że ktoś wsadził produkt do wózka i co? Druga sprawa, naklejka naklejką, ale kto będzie ścigał złodziei produktu za 10 zł?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Lukasq: Pierwsze primo - tam nie ma "nalepki 'Nie kradnij' " tylko grzeczna sugestia, że lepiej zapłacić za towar niż go ukraść. Drugie primo - dlaczego kogokolwiek z czystym sumieniem miałoby to triggerować? Jeśli jest w parku tabliczka "sprzątaj po swoim psie" to ja nie mam z tym problemu bo ja sprzątam, ale jest banda neandertalczyków w narodzie, którzy nie sprzątają. Jeśli ludzie cywilizacyjnie nie dorośli do pewnych norm, to trzeba
@marcingliwice: Sam sobie nie wyobrażam aby coś ukraść. Jak już to nie kraść, tylko uprawiać niegospodarność za publiczne pieniądze budując sobie dworki.

Problem w tym, że jakoś wcześniej nie były potrzebne nalepki "jak ukradniesz to będziesz miał problemy", a przynajmniej nie na dziale z masłem czy wędliną. Zresztą do kogo to jest skierowane? Do jakiegoś Sebki, który nie wie czym jest kradzież czy raczej do osoby starszej osoby, dla której emerytura