Wpis z mikrobloga

Dawno nie byłem w Kauflandzie, a akurat dzisiaj miałem to drodze do pracy, więc wstąpiłem na małe codzienne zakupy. Nic szczególnego masło, chleb, ser. No wiecie, typowe zakupy za 150 zł.

Market jak marketach, tu promocja tam promocja. Wszechobecne nalepki informujące o tym, że tak tanio jeszcze nie było, bo rząd wspaniałomyślnie obniżył Vat na żywność o 5%. Tylko szkoda, że w lekki dysonans wprowadzają nowe nalepki "Nie kradnij". Chwila refleksji pozwala zauważyć dwie kamery, uroczo zamontowane pod wpływem improwizacji. Ustawione wprost na półkę z maślanym złotem i obserwujące jak to dobrobyt wylewa się z naszego kraju.

Trochę prychłem, a trochę smutłem Dziękuję #pis dziękuję #inflacja. Miały być #heheszki, ale jednak #gorzkiezale
Pobierz Lukasq - Dawno nie byłem w Kauflandzie, a akurat dzisiaj miałem to drodze do pracy, w...
źródło: comment_1661233230plOomaawVL02MeclS6VxKV.jpg
  • 49
@wkrk: @zar222: top kradzieży,przestępstw, morderstw w Polsce przypada na 2002-2004.
Te lata 90 to chyba tak ludzie piszą bo wtedy działały najsłynniejsze gangi w polsce.

edit: po 2005 nastąpił znaczny spadek i tak leciał do 2018. Pewnie przez to jak dużo patologii wyjechało a potem to wiadomo bogacenie się
@Kantar: pytanie na ile wiarygodne są dane z lat dziewięćdziesiątych. Pewnie wiele osób nie zgłaszało drobnych kradzieży bo z góry wiedzieli, że policja oleje. A i statystyki mogły być zaniżane (na różnych poziomach).

Ale mimo wszystko, to też ciekawe że akurat w tamtych latach było tak sporo problemów, chociaż jak pamiętam, to wtedy też nie było za kolorowo.
@wkrk: analizowałem to parę tyg temu i też o tym pomyślałem.
Dlatego sprawdziłem po morderstwach, gdzie można założyć że jednak większość z nich zgłaszano. Wtedy różnica zmniejsza się ale nadal 2000-2003 na topie.

edit: to jednak lata 2000-2003 topka morderstw
@Lukasq: ale ten cyrk z masłem, to chyba tylko w Kauflandzie się odbywa. To chyba jednak za mało do niepokoju...
A droższe alkohole to chyba zawsze miały "klipsy" do ściągania przez kasjera w takim Auchan.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lukasq: sorry, ale to trochę manipulacja, podałeś cenę finuu, które jest dość drogie samo w sobie. Podaj lepiej cenę normalnego masła.