Wpis z mikrobloga

Czy odsłonięte szyjki zębowe koniecznie trzeba odbudowywać? Mam ten problem praktycznie z większością przednich zębów, ale nie ruszają się ani raczej nie jest to jakiś ekstremalny przypadek. Mój dentysta twierdzi że konieczna jest odbudowa każdej szyjki kompozytem (400zl) i zastanawiam się czy mnie nie naciąga
#stomatologia
  • 7
@DrQuin: a wiadomo jaka jest przyczyna odsłaniania szyjek? Odbudowa to tylko przykrywanie problemu, najpierw trzeba znaleźć źródło problemu i je wyeliminować, a dopiero potem odbudować szyjki. Bez wyeliminowania problemu "zaklejanie" tych szyjek tylko sprawi problemy.
@SkrytyZolw: Stomatolog twierdzi że predyspozycje do odsłoniętych szyjek wynikają między innymi z genetyki. Osobiście sądzę że sama mogłam się do tego przyczynić zbyt intensywnym szczotkowaniem. Jakie mogą być jeszcze przyczyny?
@DrQuin: Nie jest to prawdą. Przyczyny mogą być różne, skoro sama zdajesz sobie sprawę, że za mocno szczotkowałaś to to może być to. Może to być efekt obecności wady ortodontycznej, przeciążeń zębów (zgrzytasz zębami) albo jakiejś choroby dziąseł. Jest możliwość odróżnienia czy to wina szczotkowania czy czegoś innego. Sugeruję udać się po drugą opinię. Skąd jesteś, może kogoś polecę?
Dziękuję za odpowiedź. Stomatolog twierdzi że konieczne jest właśnie leczenie ortodontyczne chociaż na pozór nie mam specjalnie krzywych zębów. Jestem z okolic Ostrowa Wielkopolskiego/Kalisza