Wpis z mikrobloga

Znacie pastę o dworcu PKP w Poznaniu?

Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce.

Wy nie macie w pyrowskich szkołach matematyki, że Was tam uczą liczyć w taki sposób? Czy jesteście takimi fanami Gwiezdnych Wojen, że też postanowiliście numerować wszystko od dupy strony?

"Pociąg intersyty ze stacji x do stacji y, odjedzie z peronu 4a tor 58". I już wiesz, że jesteś w czarnej dupie.

Stoisz na peronie czwartym, słyszysz komunikat, że z peronu trzeciego odjeżdża Twój pociąg, więc myślisz "HMMMMM, trójka jest obok czwórki, jak dobrze, że nie muszę daleko iść"

Takiego wała...


Idziesz na peron obok, a tam, peron piąty. Myślisz, "o kruca fuks, cofnę się, gapa ze mnie!". Cofasz się, a Tam... teleport, bo jesteś na peronie pierwszym!


No to teraz będzie jeszcze weselej.
Wysiadasz na peronie 3 i chcesz pójść na peron 4. Patrzysz w jedną stronę a tu peron 2. No to idziesz w drugą, gdzie trafiasz na peron 5. No ale przecież to dworzec w Poznaniu, nie jesteś zaskoczony, więc idziesz dalej a tu peron 8 XDDD

No powodzenia drodzy podróżni XDDD

#pkp #pociagi #polska #kolej #podroze #zalesie #gorzkiezale #poznan #truestory
Pobierz bardzospokojnyczlowiek - Znacie pastę o dworcu PKP w Poznaniu?

 Dworzec w Poznaniu ...
źródło: comment_1661422584cp60ghV49oNT8XN1Lffwu2.jpg
  • 28
@kochanka_masztalerza @bardzospokojnyczlowiek ej bez kitu, żebym nie wyszedł na ignoranta, ale ja długo myślałem że to z dworcem poznańskim to jest tylko mem i ludzie nie mają aż takiego problemu z numeracją ( _) w sensie mi te przedłużenia oznaczane jako (numer peronu w tej samej linii tylko bliżej cywilizacji) + literka robią dużo sensu. to już nowa propozycja jest faktycznie od #!$%@? totalnie
@bardzospokojnyczlowiek: Wystarczyło zrobić perony liczone od Avenidy od 1 - 7, przedłużenia po prawej stronie 3a, 4a, 5a i przedłużenie po lewej stronie 5b.

Do tego wymiana nawierzchni na starych peronach pod Avenida, obłożenie czymś ładnym słupów podpierających parking nad peronami, wykończenie sufitu, wymiana małej architektury. Likwidacja parkingu na placu przed dworcem na rzecz mini parku + przystanki komunikacji miejskiej. Remont starego dworca.