Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu było u mnie wujostwo, na które narzekałem, że dawniej sprawdzali mi zeszyty, nękali o wykształcenie. Ostatnio tych tematów nie było, ale ciotka pytała "czy gdzieś jeżdżę"... Wpadłem w konsternację i szybko zmieniłem temat.

Jednak nie dawało mi to spokoju. Kilka dni później, pod wpływem jeszcze innego impulsu napisałem do niej o moim #!$%@? życiu, o tym, jak potraktowali mnie rówieśnicy z najbliższego otoczenia i jeszcze kilku innych sprawach. Poprosiłem też, aby w mojej obecności więcej nie przywoływali historii człowieka, który miał przeszczep płuc, ale chadową twarz i teraz żyje szczęśliwie z kobietą, bo "mojej zdeformowanej twarzy i uszkodzonych oczu, w przeciwieństwie do płuc, nie da się przeszczepić".

Otrzymałem odpowiedź... W sumie na nic nie liczyłem, bo ona, z przyczyn obiektywnych, też nie może mi pomóc, ale chciałem wyjaśnić pewne kwestie. Zastanowiło mi jedno. Często, kiedy pisałem innym o moim #!$%@?, albo nawet zupełnie o czymś innym, pojawiały się stwierdzenia, że jestem mądry, inteligentny itp. Nasuwa się pytanie, na ile są to szczere spostrzeżenia, ale nawet jeśli, to... co z tego, jeśli może w sieci mam gadkę, jak w realu twarz 2/10, dałnowaty głos, efekt aureoli i pozamiatane...
#przegryw
Pobierz kamil150794 - Jakiś czas temu było u mnie wujostwo, na które narzekałem, że dawniej s...
źródło: comment_1661541919lpZb8Gs8HdytxMHzW3uGMX.jpg
  • 10
@kamil150794: od rodziny nie dostaniesz zrozumienia. Jakoś tak jest że kazdy sądzi wedlug siebie. Wujostwo nie rozumieją twojej sytuacji, in sie wydaje ze ty jesteś w takim samym świecie jak oni byli w twoim wieku, i wystarczy robic to co oni wtedy robili zeby wygrać życie.
Dlatego oni nigdy nie zrozumieją twojej sytuacji i nic nie doradzą.
Ale jest też druga strona medalu, mniej ważna dla ciebie. Ty tez nie rozumiesz
@kamil150794: o #!$%@? aż ciężko się czytało tą wiadomość, takie sztuczne słowa pocieszenia. Nie ma sensu dzielić się swoimi przeżyciami z osobami które tego nie doświadczyły bo właśnie w rezultacie otrzymasz coś takiego. Ja mam z 2 osoby które znam z tagu kilka lat i z którymi pisze na pw mając pewność że to nie trolle. Fajnie jest se popisać z kimś kto rozumie twój problem i nie będzie ci wciskał