Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie bilet na pociąg Koleje Dolnośląskie. Bilet jest na mnie + rower z #wroclaw do Sobótki. Na bilecie nie widzę wyznaczonego miejsca tak jak to w PKP jest, rozumiem że jest tam samowolka z miejscem? Drugą sprawa - gdzie umieścić rower? Jadę we wtorek więc chyba ten rowerowy nie jedzie co przeczytałem w necie.
#kolejedolnoslaskie #koleje #pociagi #rower
  • 13
@majkel34: o ile dobrze sie orientuje to akurat na tej linii jezdzi ten dodatkowy wagon rowerowy. Musisz byc 15min przed odjazdem, obsluga pociagu pakuje rower do wagonu, Ty dostajesz numerek i wsiadasz do pociagu. Na ostatniej stacji (Sobotka) obsluga wydaje rowery wg nunerkow. Na YT Kolei Dolnoslaskich jest zobrazowany ten proces.
@majkel34: pamiętaj, że posiadanie biletu =/= będziesz mógł wsiąść i pojechać
raz się wybrałem z rowerem, w jedną stronę spoko, ale gdy chciałem wrócić, nie wpuszczono mnie do wagonu "bo nie ma miejsca" i radź pan sobie sam xD dobrze, że mogłem wrócić się przekimać u rodzinki, bo bym został na noc na peronie
@majkel34: jechałem jakoś rok temu we wrześniu, gdy jeszcze nie było tych wagonów
tak czy siak okazało się, że w regulaminie jest zapis, że choć masz bilet na miejsce + rower, to nie muszą wpuścić jeśli uznają, że nie ma miejsca

może się coś zmieniło w tym zakresie (choć wątpię)
warto sprawdzić i uważać w razie czego