Wpis z mikrobloga

Wiecie co łączy Piotrusia Napierałę, Maxa Kolonko, Maję Staśko i Janka Śpiewaka?

Całkowite odklejenie spowodowane uzależnieniem od internetowej atencji. Objawia się to w bardzo podobny sposób i udało mi się oddzielić parę podpunktów charakteryzujących ich "styl":

1. Uważają się za zbawców świata - Janek Śpiewak i Maja Staśko walczą o sprawiedliwość społeczną, z kapitalizmem, korporacjami itd. Max Kolonko walczy z lewactwem i o bezpieczną Polskę. (rządzą nią "zdrajcy") Piotruś Napierała walczy z wyimaginowanymi trollami i o "prawdę", gdyż uważa, że każda teza i pomysł na Polskę inny niż on uważa za zdradę ojczyzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Każda krytyka w ich stronę to HEJT i wyobrażanie sobie fikcyjnych wrogów - dla Janka Śpiewaka będzie to zmowa "kapitału deweloperskiego" lub korporacji; dla Mai Staśko będzie to hejt inceli i złych mężczyzn, którzy mają na cel zdyskredytowanie jej słów i zniszczenie jej; dla Maxa Kolonki - zdrajcy i dezerterzy rewolucji #R ( ͡° ͜ʖ ͡°); dla Piotrusia Napierały - trolle bartosiaczane, wolskie, zychowiczowe - za wszystkim stoi Theatrum Zychowiczianum. Wszyscy, którzy choć w małym stopniu go skrytykowali lub po prostu nie robili tak jak sobie wyobrażał są jego wrogami, którzy chcą go zniszczyć - tak więc on będzie walczył z nimi swoimi shitpostami na YouTube.

3. Są totalnymi hipokrytami - masowo nazywanymi tak przez swoich widzów. Maja Staśko walczy z kapitalizmem walcząc na FREAK MMA za 100 tys. zł. I nie widzi w tym żadnej sprzeczności - w każdym wywiadzie twierdzi, że to najlepszy sposób na walkę z kapitalizmem i wstrętnymi białymi hetero mężczyznami. (którzy w znacznej większości oglądają właśnie walki FREAK MMA) Janek Śpiewak walczy z kapitałem i alkoholem - samemu mając bogatych starych. Żyje sobie na luzie w najdroższej dzielnicy w Warszawie w apartamencie po rodzicach, gdzie może walczyć z niesprawiedliwością społeczną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio ostro zaczął walczyć ze sprzedażą i promocją alkoholu w Polsce - jednak nie przeszkadzało mu to we wzięciu udziału parę lat wcześniej w evencie w warszawskim Hotelu Intercontinental promującym wódkę J.A. Baczewski. No, jak leją wódkę ZA DARMO - to już wtedy jest uczciwie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piotruś Napierała - wszyscy na tagu wiedzą na czym polega jego hipokryzja - prozachodni liberał udzielający się w zdjętym chwilę później przez ABW wRealu24 i chodzący na nacjonalistyczne marsze z pancernymi Poznań. Oczywiście tak jak cała opisywana reszta - nie widzi w tym żadnej sprzeczności i jest wielce zdziwiony, że ktoś śmie śmieć mu to wytykać. To na pewno trolle bartosiaczane chcą go znowu zniszczyć.

4. Są wypierani przez własne środowiska - O Janku Śpiewaku powstała słynna lewacka przyśpiewka - "Janek Śpiewak CH*J, nie lewak!". O Mai Staśko mówi się, że tylko ośmiesza wartości feministyczne i nie jest prawdziwą feministką. Myślę, że każdy prawicowiec-konserwatysta albo wstydzi się Kolonki albo ma po prostu niezłą polewkę z niego. Nawet najbardziej prawicowe środowiska mają go za szura i wariata. Oraz Piotruś Napierała, który przez nikogo normalnego nie zostanie uznany 'prozachodnim liberałem'. W środowisku zarówno liberalnym politycznie, jak i ogólnie - historycznym jest uważany za wariata, szura i odklejeńca. Gdzie nie wpisać "Piotr Napierała" wyskakują teorie o jego alkoholizmie, aspergerze, autyzmie itd.

5. Nie potrafią przestać i od lat całe swoje życie poświęcają internetowej aktywności, produkując dosłownie tysiące godzin kontentu, kiedy tylko mały procent bierze to na poważnie.

6. Banują i blokują swoich własnych widzów. Chociaż trzeba przyznać, że Śpiewak, jako komunista jest najbardziej liberalny pod względem kasowania komentarzy lub blokowania widzów. Staśko banuje głównie za ocenę jej wyglądu - wszyscy powinni poklepywać ją po plecach i ciągle chwalić jej wygląd. Max Kolonko i Napierała - banują bez ostrzeżenia i kasują każdy komentarz, który im się nie spodobał - nie musi to być nawet krytyka. Napierała posłuchał się ostatnio jednego z moich wpisów i przestał masowo banować i kasować komentarze. Podobno nawet nie zajmuje się swoim czatem na LIVE - ciekawe jak długo wytrzyma.

#napierala #bekazpodludzi #spiewak #majastasko #maxkolonko #szury #schoweknamiotly #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_1661775320p0xNAJfOlboKybVXmnFFQn.jpg
  • 16
@Mjj48003: Ej ale czemu #!$%@? Śpiewaka, którego działalność społeczna jest serio w porządku w jedna bandę z tymi debilami. W jego przypadku akurat serio jest dojeżdzany, przez środowiska deweloperskie, a przez to, że został uniewiniony przez Dude to stał się czarną owca dla lewaków.
Rozumiem, że fakt jego pochodzenia skreśla go od razu jako osobę, która walczy o prawa społeczne w Polsce? Co do tego, że był na evencie promującym wódke
Ej ale czemu #!$%@? Śpiewaka, którego działalność społeczna jest serio w porządku w jedna bandę z tymi debilami.


@SkomplikowanaBudowaCepa: dawniej faktycznie zajmował się sprawą lokatorów. I ok, to było bardzo szczytne działanie.

Ale teraz to już naprawdę głupot się chwyta... Ta walka z Palikotem to jest chyba, tak jak @Mjj48003 zresztą wspomniał, ukoronowanie jego odklejenia.
@Mjj48003: Hmm dobra, ta strona jego dzialalnosci jest mi obca xD Resortowe dzieci be like.
a co do walki @theicecold: z palikotem to fundamentalnie sie zgadzam, ze to jest #!$%@?. Dlaczego wbrew ustawie ktos promuje alkohol? Ogolnie uwazam, ze rozpijanie spoleczenstwa nie jest w porzadku, spiewak moze troche przesadza ze skala zjawiska, ale mysle, ze jest to problem wart naglosnienia. Tym bardziej z tymi reklamami influencerow.
@SkomplikowanaBudowaCepa: chodzi ci o to?

To jest tak mało precyzyjny przepis, że ja dziękuję.
Moje problemy są takie:
1) Kiedy uznajemy substancję za typowo odurzającą, a kiedy nie? Czy np. taki Acatar (powszechnie reklamowany) z pseudoefedryną, Thiocodin z kodeiną albo Choligrip/Acodin z DXM powinien podlegać tej ustawie? Przecież te substancje działają odurzająco, są narkotykami z definicji.
2) Dlaczego czepiać się jakiegoś BUHa, a na przykład Żywca czy Tyskiego nie? Ja
@SkomplikowanaBudowaCepa: chodzi ci o to?


To jest tak mało precyzyjny przepis, że ja dziękuję.

Moje problemy są takie:

1) Kiedy uznajemy substancję za typowo odurzającą, a kiedy nie? Czy np. taki Acatar (powszechnie reklamowany) z pseudoefedryną, Thiocodin z kodeiną albo Choligrip/Acodin z DXM powinien podlegać tej ustawie? Przecież te substancje działają odurzająco, są narkotykami z definicji.

2) Dlaczego czepiać się jakiegoś BUHa, a na przykład Żywca czy Tyskiego nie? Ja wiem,
@theicecold:
1) Fakt, ale chyba nie zaprzecza to faktu, że spożycie ma zupełnie inny charakter, niż ćpanie Acataru, Thiocodinu lub Acodinu. Alkohol jest w naszym społeczeństwie o wiele większym problemem, niż ćpanie leków bez recepty. Zobacz ilu ludzi spożywa alkohol w Polsce, mamy rozdrabniać się na jakichś malutkich "no ale, x tez mozna cpac". Skutki reklamowania alkoholu, który jest stricte do celów rekreacyjnych, a reklamowanie leków, których skutkiem ubocznym jest nacpanie
W dodatku zobacz jak bardzo alkohol jest zżyty z kulturą, oraz "tradycją" Polaków. Nikt przy wigilijnym stolę nie #!$%@? dzieciakowi leanu z thiocodinem do kielona xD!!!


@SkomplikowanaBudowaCepa: no więc właśnie, toteż tutaj zakazywanie reklamowania tak naprawdę nic nie da lub da bardzo niewiele. Potrzeba edukacji, której wciąż w Polsce jest mało.

Ludzie przestaną sięgać po konkretne nowości, konkretne produkty, ale ogólne spożycie alkoholu niekoniecznie musi spaść.

Nie rozumiem do końca.


W
@theicecold: Z tą kulturą, oraz tradycją mam na myśli, że jest to o wiele poważniejszy problem, niż taki acatar bez recepty.
Reklamy na każdym rogu, na pewno nie pomagają chorym na alkohol z ich nałogiem (24 piwa w cenie 12 piw!).

Moim skromnym zdaniem, to reklamowanie tego jest trochę taką normalizacją typu, że to normalna sprawa sobie chlusnąć, dobrze jest pić. Pijesz jesteś cool, zobacz jak można się bawić pijąc naszego
@theicecold: Z tą kulturą, oraz tradycją mam na myśli, że jest to o wiele poważniejszy problem, niż taki acatar bez recepty.

Reklamy na każdym rogu, na pewno nie pomagają chorym na alkohol z ich nałogiem (24 piwa w cenie 12 piw!).


@SkomplikowanaBudowaCepa: OK, ale tym bardziej jest to zupełnie złe podejście do problemu - jak taki Śpiewak pozwie do sądu Palikota, to raczej reszta ludzi, m.in. ci, którzy są objęci
Oczywiście edukacja to bardzo ważna rzecz, ale reklamowania tego przez ludzi typu influencerzy, którzy są kojarzeni wręcz z fajnym życiem przez wielu ludzi, jest czystym pchaniem agendy, która jest po prostu szkodliwa dla społeczeństwa. Trochę takie żerowanie na ludziach.


@SkomplikowanaBudowaCepa: to mozna powiedzieć o każdym nałogu, a uzależnić można sie od wszystkiego, czy powinnismy zakazac reklam prezerwatyw bo ludzie maja problem z seksoholizmem? A moze reklam samochodów bo ludzie #!$%@?ą jak
@jozef-dzierzynski: Nie da się przyrównać prezerwatyw z seksoholizmem, ani #!$%@? do samochodów to może warto na wstępie. Ale już alkohol do alkoholizmu jak najbardziej, bo jest bezpośrednim powodem nałogu.
Gdzie nakreślona linnia? Według mnie ustawa sama w sobie nie ma źle naznaczonych ram, po prostu jest nieprzestrzegana i omijana przez fakt, że była pisana przed erą social medii. Więc z tego co wiem, to te firmy bronią się stwierdzeniem, że reklama