Wpis z mikrobloga

Jak ja nienawidzę dzbanów jadących 24/7 lewym, ostatnio wyprzedziłem takiego z prawej w mieście na dwupasmowej to mi #!$%@? mrugał długimi przez kilometr aż dojechaliśmy do skrzyżowania, po czym odsunął szybę i widząc rejestracje z innego miasta coś gada w stylu "nie wiem jak tam u was się na wiosce jeździ ale u nas prawy nie jest do wyprzedzania" xD

Odpowiedziałem że u mnie na wiosce nie blokujemy lewego, zapaliło się zielone, ja zaczynam jechać i tylko słyszę jak dziadek drze morde i wyzywa mnie od ku*ew, trąbi i mruga następne 500m do miejsca w którym skręcił

skąd się takie kasztany biorą (,)

o autostradach to nawet nie chce mi się rozpisywać...
#samochody #prawojazdy #niepopularnaopinia
Pobierz keuaiBKonczylNocnomWartem - Jak ja nienawidzę dzbanów jadących 24/7 lewym, ostatnio w...
źródło: comment_1661875277UwOps4ogqtPdogFX9ZA4eN.jpg
  • 11
@antitheus:
Panie kolego z refleksem szachisty, zapoznaj się z definicją jezdni i drogi, szczególnie jezdni jednokierunkowej. Wtedy dowiesz się że możesz wyprzedzać z prawej na wszystkich dwupasmowych autostradach oraz większości dwupasmowych ekspresówek.
@coma24: na tak zaawansowaną wypowiedź mogę Ci tylko napisać "xD".

Mówiąc refleks szachisty, to masz na myśli, że późno odpisuje? No tak, mam życie i nie śledzę wypoku 24/h, to zapewne mam refleks szachisty. Tak więc kolejne "xD".
@coma24: łap całkiem nowy artykuł z fajną argumentacją: https://auto.wprost.pl/aktualnosci/10799077/czy-mozna-wyprzedzac-prawym-pasem.html

Nie będę robił Ci wykładni prawa drogowego, jednak nawet paręnaście lat temu na szkółkach jazdy uczulali mnie ma wyprzedzanie poza terenem zabudowanym prawym pasem w takiej sytuacji. A przepisy w tym zakresie się nie zmieniły.
Uważam, że moja pierwsza odpowiedź do Ciebie zamyka temat.

Prawda jest taka, że nikt normalny nie zawaha się wyprzedzić na dwupasmowej autostradzie debila blokującego lewy pas, jednak
@antitheus:
Z artykułu:
„Nakaz jazdy prosto", a nie D-3 „Droga jednokierunkowa". Zatem ani autostrady, ani drogi szybkiego ruchu nie są jezdniami jednokierunkowymi.

Przecież piszący to zdanie ma dodatkowy chromosom, bo w kodeksie jest dopuszalne wyprzedzanie z prawej na JEZDNI jednokierunkowej, a nie na drodze.

Autostrada że swojej definicji składa się z dwóch jezdni zednokierunkowych.