Wpis z mikrobloga

Czym można wypełniać duże szczeliny (10x10mm i większe - głębokie i szerokie) na styku różnych materiałów (malowania ściana/drewno/PVC itp.)? Piana niskoprężna mi się średnio widzi. Wszelkiego rodzaju akryle czy silikony raczej się nie nadają bo raz, pójdzie tego dużo, dwa, nie wyschnie, chyba że cienkimi warstwami i dokładać.
Wszelkiego rodzaju szpachle do wykończenia też odpadają bo materiały łączone już są powykańczane więc nie bardzo mam jak to szlifować, gruntować itd.
Tylko piana mi przychodzi na myśl, ale nie jest to jakiś super pomysł biorąc pod uwagę jak ona się zachowuje...
#budownictwo #budujzwykopem #wykonczenia
  • 4
Sikaflex


@bialyjakbialek: Nie wiem czy aby na pewno to, ale widzę w opisie zastosowania podpowiedź, żeby użyć jako podkład szur ze spienionego PE. Nie myślałem o tym, a wygląda to na bardzo dobry pomysł. Wcisnąć to dziadostwo ile się da, a potem po prostu czymś przykryć.
Mam czarną poliuretanową masę dylatacyjną. Tam gdzie potrzebuję czerni. A tam gdzie bieli to może ten biały Sikaflex.
@pietryna123: sikaflex jest w różnych kolorach, ale tani też nie jest.
sznur systemowy swego czasu był trudno dostępny w Polsce (zależy od rozmiaru), ale podobno na allegro idzie to zamówić nawet w 50 m kręgach