Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobiłem sobie wazektomię. Minęło już kilka tygodni, więc pomyślałem że odpowiem na pytania, które mogą budzić wątpliwości.

- Czy wazetkomia jest odwracalna?
Tak, ale jest to droższy i bardziej skomplikowany zabieg. Szansę ocenia się na 30-70% według różnych źródeł.

- Czy spadnie mi testosteron, libido?
Nic z tych rzeczy. Odcinasz tylko nasieniowody. Sperma dalej leci. Pomniejszona jest tylko o niezauważalne 1-3% objętości. Nic się nie dzieje z testosteronem, hormonami itd

- Czy można zamrozić nasienie? Ile to kosztuje?
Sam tego nie robiłem ale za 650-1000 zł rocznie możesz trzymać zamrożone nasienie tak długo jak tylko chcesz

- Czy to boli?
U zdecydowanej większości jest tylko lekki dyskomfort pierwsze dni po zabiegu. U mnie nic nie bolało. Bardzo lekki dyskomfort. Oszczędzałem się przez tydzień. Po miesiącu czuję się tak jak wcześniej.

- Jaka jest skuteczność?
99.9%. Wiekszosc przypadków ciąży po wazetkomi są wynikiem niecierpliwości osób którym nie chciało się czekać trzech miesięcy i kilkadziesiąt wytrysków później

- Czy można to zrobić nie mając dzieci?
Sam robiłem to nie mając dzieci i mając 32 lata. Lekarz spytał się czy przemyślałem decyzję. Powiedziałem, że tak. Zero problemu. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki ale większość idzie na rękę. Szczególnie jak masz 25+ lat.

- Ile to kosztuje?
Od 2000 do 3500 tysiąca razem z dodatkowymi badaniami krwi przed

- Ile trwa pełna regeneracja?
Po dwóch tygodniach możesz już robić wszystkie ćwiczenia jak wcześniej. Samorozpuszalne szwy rozpuszczają się gdzieś po 2 miesiącach. Niech czuć ich.

- Polecasz?
Polecam. Większy spokój. To naprawdę prosty, szybki (15-25 minut) i bezpieczny zabieg.

#wazetkomia #childfree #antykoncepcja może zainteresuje też kogoś z #antynatalizm #dzieci #meskiesprawy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630fa5c8a07f85290e3d07ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 91
@revoolution heh zakrzepice, spadek libido, bóle głowy i piersi, obniżenie nastroju do depresji, obrzęki, zwiększenie łaknienia, a w efekcie tycie, zajechana wątroba, nawet takie rzeczy jak podatność na grzybicę pochwy i cukrzycę. A nawet przy dobrze dobranych tabletkach, jakie cuda potrafią się dziać jak je w końcu odstawisz xD trądzik, wypadające garściami włosy, burza hormonalna powoduje różne efekty i to nie zawsze da się potem opanować w kilka miesięcy ¯_(ツ)_/¯
Jak ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 175
@revoolution: ale się zesrałeś. Jak ktoś nie planuje dzieci to wazektomia jest najlepsza. Seks jest przyjemniejszy, partnerka się nie męczy z tabletkami czy innymi metodami. Jedynie cena jest spora, ale jak policzysz ile wydalbys na gumki przez resztę życia, to już niekoniecznie (zakładając, że masz jedną, stałą partnerkę)
@fuechsinn: przecież na każdych tabletkach są skutki uboczne, większe/mniejsze ale zawsze jakieś mogą wystąpić, co nie znaczy że wszyscy te efekty będą mieć ¯\_(ツ)_/¯

@UnderThePressure: dlaczego wazektomia jest najlepsza? W jakim sensie seks jest przyjemniejszy? Znając życie to partnerka i tak codziennie łyka inne tabletki, więc jedna więcej wiele nie zmienia - kto dziś nie je żadnych pillsów od lekarza?
OP: @revoolution: "no i po co? na gumy szkoda? xD"
Po pierwsze - guma nie daje 100% pewności. Po drugie jest jest to o wiele mniej przyjemne.
Niby partnerką może brać hormony ale nie ma co jej truć.

@Smash: Wybacz niedopatrzenie. Oczywiście 2-3.5 tysiąca złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
dla was to jest normalne, że przychodzi do was wasza kobieta i mówi :

"strzel sobie wazektomię, bo tak"


@revoolution: Co? Przecież to jest decyzja faceta. I to nie jest "bo tak", tylko wtedy, kiedy wie na 100%, że nie chce dzieci. No i przy okazji nie trzeba już się z niczym pilnować. Sama bym sobie podwiązała jajowody, ale w Polsce nie można.

Znając życie to partnerka i tak codziennie łyka