Wpis z mikrobloga

Odwołali mi wakację. Mogę zmienić wylot na inne miasto lub zrezygnować. Wykupiłem ubezpieczenie kosztów rezygnacji (https://www.itaka.pl/blog/poradniki/czy-warto-wykupic-ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji/). Co się okazuje to jeśli zrezygnuję to mi nie oddadzą kasy za to ubezpiecznie xD. #!$%@?, jak zmieniacie #itaka warunki to oddajecie całość co do złotówki.
Świetny pomysł na przekręt, fejkowo biuro turystyczne, obowiązkowe ubezpiecznie, jak się zbierze konkretna liczba frajerów, to im przekładamy wylot na drugi koniec Polski, bierzemy hajs z ubezpiecznie no i profit.
Ktoś miał podobną sytuację? Da rady ich zmusić od zwrotu całego kosztu?
#wakacje #itaka
  • 3
@paprykkk: Chyba chodzi o to, że nie oddają kasy z ubezpieczenia od rezygnacji, jak się z tego ubezpieczenia skorzysta. Ale Ty nie musisz z niego korzystać, bo nie rezygnujesz ze swojej strony, tylko lot został odwołany. Powinieneś więc dostać całość z powrotem. Nie wiem z kim gadałeś, ale może to być jakieś nieporozumienie. Chyba, że w regulaminie zawarli jakiś zapis, że może zmienić się miejsce wylotu i klient musi zaakceptować, ale
@paprykkk: Moim zdaniem powinni zwrócić Ci wszystko. Art 46 ust. 6 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych mówi:

6. W przypadku gdy umowa o udział w imprezie turystycznej zostanie rozwiązana zgodnie z ust. 3 pkt 3 albo ust. 4 pkt 2, organizator turystyki nie później niż w terminie 14 dni od dnia rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej zwraca wpłaty dokonane przez podróżnego lub w jego imieniu. Podróżny