Wpis z mikrobloga

Mirki, robię swoją wymarzoną kuchnie. Jakie macie porady od siebie? Fronty mają być w białym połysku, lepiej brać akrylowe czy lakierowane? Kuchnia w kształcie U, 3x3 metry To co mam obecnie:
- Kran z prysznicem
- Powierzchnia robocza na wysokości 1 metra (mam 2 metry, obecnie blat mam na 92 cm i mógłby być wyższy)
- Piekarnik na wysokości
- Cokoły wysuwane na kółkach
- Dwie szafki narożne z systemem szuflad, a nie karuzeli (może i tracę miejsce, ale jest to dla mnie bardziej funkcjonalne
- Szafki wiszące otwierane do góry do kąta rozwartego

Dużej szafki cargo nie robię bo mam opinie, że załadowana ciężko się otwiera i zamyka oraz jest to awaryjne.
Jakie płytki pomiędzy blat, a wiszące? Lepiej małe i fuga 2mm czy jak największe z minimalną fugą? Szyby nie robię bo za droga.

#kuchnia #projektowaniewnetrz #remontujzwykopem i może #gotowanie
  • 10
@Cyk_dwujeczka: Ja mam cargo i załadowana się wcale ciężko nie otwiera, zależy jaki system zastosuje stolarz. Warto dopłacić do np Blum. Fronty mam lakierowane, pod kolor ścian. Nie widać na nich żadnych palców tłustych itp. Łatwe w utrzymaniu czystości. Pomiędzy szafkami mam płytę taką jak blaty.
@Cyk_dwujeczka: jak już masz rozgrzebane to dołóż kontakty. Już dołożyłeś? Dołóż jeszcze 2. Tego zawsze za mało. I tak jak kolega wyżej pisał - jak masz kasę na ten sport to szuflady wszędzie. Miejsce które tracisz na skrzyniach odzyskujesz w wygodzie korzystania. Osobiście ode mnie to systemy narożnikowe to strata kasy. 1000-1500 zł za zwiększenie funkcjonalności szafki narożnej z 40 (albo akrobatycznych 80)% do stałych 60% to kit.
@Cyk_dwujeczka: Szuflady wszędzie na dole; masz dużą powierzchnie więc zrezygnowałabym z narożników z drogimi systemami i po prostu na półkach trzymała mniej używane rzeczy/sezonowe; wysokiego ciężkiego cargo się bałam, wiec mam otwieraną „szafę” z wysuwanymi poledynczymi szufladami (to samo zainstaluje w nowej kuchni-kocham taka alternatywę spiżarni); pamiętaj żeby zachować trójkąt roboczy i jeśli masz taką możliwość, to polecam zrobić dłuższy blat między zlewem a kuchenką niż między lodówką a zlewem;zmywarka blisko
@Cyk_dwujeczka: zależy od kasy i wielkości kuchni. Jeśli masz na tyle kasy, i nie robisz tego kosztem czegoś innego, to pewnie - na pewno jest to wygodniejsze od półek. Ale jeśli jest to dla Ciebie zauważalny wydatek, a kuchnia jest spora i rzeczy używane na codzień możesz spokojnie poukładać w reszcie szafek/szuflad, to moim zdaniem przy sporej kuchni nie trzeba w to inwestować. Tez będę miała kuchnie w U i robię