Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy górołazy,
Planuję wybrać się z dziewczyną na 3-dniowa wycieczkę w góry końcem września. Czy macie jakieś pomysły na ciekawe trasy, powiedzmy 20-25 km na dzień z noclegami w schronisku.
Zależy mi przede wszystkim na okolicach Beskidu Śląskiego, Małego, Wyspowego czy Gorc, ale jeżeli macie pomysły na ciekawe trasy mogą to być nawet nieznacznie dalsze pasma górskie :)

Mam już pare swoich pomysłów jak zaplanować trase na 3 dni, z chęcią wysłucham waszych komentarzy, ale i przeczytam wasze propozycje, a zależy mi przede wszystkim na chodzeniu, nie na zwiedzaniu miejscowości.

Wariant 1:
1 dzień. Start z Ustronia, wchodzimy na Czantorię, stamtąd wzdłuż granicy z Czechami idziemy na Soszów Mały, dalej za nim zatrzymujemy się na obiad w schronisku na Soszowie Wielkim, stamtąd przemarsz na Stożek i pierwszy nocleg w schronisku na Stożku.

2 dzień. start ze schroniska na Stożku. Przemarsz w kierunku schroniska na Przysłopiu z odbiciem w kierunku zamku prezydenta Dudziaka oraz podziwianiem widoków na Szarculi. Nocka w schronisku na Przysłopiu, przy okazji obiad i kolacja.

3 dzień. kiedy jesteśmy już zaprawieni w bojach z Przysłopia ruszamy w najdłuższy fragment trasy. Przez Baranią Górę, Malinowską Skałę do Skrzycznego, gdzie wcinamy obiad i po chwili odpoczynku schodzimy do Szczyrku, gdzie kończymy wyprawę.

Wariant 2:
1 dzień. start w Wadowicach, przemarsz w kierunku Leskowca, czas na kawkę i obiad, celem tego dnia jest dotarcie do Chatki pod Potrójną i odpoczynek w iście studenckim stylu.

2 dzień. start z Chatki pod Potrójną, zdobycie po chwili samej Potrójnej, przemarsz czerwonym szlakiem w kierunku góry Żar, chwila odpoczynku i dalej przemarsz w kierunku schroniska na Hrobaczej Łące po drugiej stronie jeziora Międzybrodzkiego.

3 dzień. start z Hrobaczej Łąki, przejście przez schronisko na Magurce do wsi Wilkowic, stamtąd być może autostop do Bystrej i wejście na Klimczok i tak jak w poprzednim wariancie zejście do Szczyrku.

Reasumując, chętnie poczytam wasze uwagi, ewentualnie dowiem się jakie sami macie propozycje wycieczek.

#gory #pytanie
Pobierz
źródło: comment_1662644921NW5rIfc5054VoCqxvGfXrm.jpg
  • 1