Wpis z mikrobloga

@cocamide: to że jest appka to spoko – pokazuje przykładowo które partie zębów szczotkujesz mniej, a które więcej

nie wiem tylko po co by uzyskać tę informację miałbym podawać swojego emaila o.O
@MacDada: Nie rozumiem takiego narzekania, kupujesz szczoteczkę która posiada takie funkcje a nie inne i narzekasz że trzeba coś instalować. Nie chcesz żeby cokolwiek instalować to nie instaluj albo kup inną bez takich funkcji. Nikt do niczego cię nie zmusza przecież ale cóż w tym narodzie chyba jest to we krwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
narzekasz że trzeba coś instalować


@BlackMask: Czytaj ze zrozumieniem.

Narzekam, że muszę im podać swojego maila – do appki, która do niczego nie powinna nawet potrzebować Internetu, poza ewentualnymi aktualizacjami, które i tak robi się przez AppStora.

Nie chcesz żeby cokolwiek instalować to nie instaluj albo kup inną bez takich funkcji. Nikt do niczego cię nie zmusza przecież


bla bla.
@BlackMask: chłopie, walisz takie truizmy, że bozia mała.

ten wpis jest po to, żeby przetrzec innych, którym zależy na częściowej chociaż prywatności i których boli to, że dzisiaj zębów nie umyjesz, żeby jakiś chińczyk o tym nie wiedział.

bo wybrałem ją m.in. na podstawie opinii tu na wykopie i nigdzie nie widziałem takiego info.
@MacDada: Przestrzec przed czym?
Kupujesz chińska smart szczoteczkę która ma połączenie z aplikacją w telefonie i dziwisz się że jest w niej telemetria?
Jak ty żyjesz na tym świecie że jakkolwiek cię to dziwi. Jak już pisałem nie chcesz szpiegowania szoruj manualną albo bez podłączenia co nie jest wymagane.
Przestrzec przed czym?


@BlackMask: Przed zakupem tej szczoteczki, jeśli ktoś chce używać appki, a nie chce podawać emaila.

Kupujesz chińska smart szczoteczkę która ma połączenie z aplikacją w telefonie i dziwisz się że jest w niej telemetria?


Dziwię się, że muszę podawać emaila, bo nie widzę najmniejszego powodu, dla którego miałoby być to konieczne. Jest wiele innych smart urządzeń, które mają appki, które oferują możliwość zarejestrowania się, ale tego nie wymagają
@Blizz4rd: Powinno być łatwo.

1. Musisz mieć swoją domenę, np blizz4rd.pl
2. Podpinasz swoją usługę maila pod domenę (ja mam jeszcze legacy gmaila we własnej domenie za darmo, ale od jakiegoś czasu chcą za to pienionszki)
3. Włączasz "catch-all" w ustawieniach usługi mailowej.

Wtedy cokolwiek@blizz4rd.pl dojdzie na wybranego przez Ciebie mejla w domenie.
@Blizz4rd: A jeśli masz gmaila, to nawet bez własnej domeny można ogarnąć.

Dajmy na to, że masz mejla blizz4rd@gmail.com. Za nazwą użytkownika dodajesz plus i cokolwiek. Też dojdzie do Ciebie.

Czyli przykładowo, rejestrujesz się na wykop.pl to podajesz mejla blizz4rd+wykop.pl@gmail.com.

Ogólnie fajne są reakcje ludzi, jak np gadam z Lechem Kaczyńskim i mówię mu, żeby wysłał mejla na lech+kaczynski@blizz4rd.pl czy tam blizz4rd+lech.kaczynski@gmail.com ( ͡° ͜ʖ ͡°