Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt #pytanie
Jak wygląda nadpłacanie kredytu większą sumą pieniędzy? Mam kredyt na 200k, i chciałbym nadpłacić powiedzmy 20-50k, ale różowa mi odradza, bo wtedy niby coś naliczają, i ogólnie że się nie powinno nadpłacać tak dużych sum. Ja z tego co wiem, to to, że musimy spłacić w dłużej niż 10 lat, żeby nie płacić kary i to tyle. Nadpłacał ktoś z was większe sumy kredytu, i czy były z tego powodu jakieś problemy?
  • 6
@zacky: W zalenosci od umowy i tego jak dawno temu brales kredyt.

Zazwyczaj pierwsze pare lat jest ban na jakies wieksze nadplacenie/splacenie.

Ja w styczniu tego roku nadplacalem 30k. Zadnych problemow nie bylo ale mam juz kredyt 8 lat.
Ja z tego co wiem, to to, że musimy spłacić w dłużej niż 10 lat, żeby nie płacić kary i to tyle.


@zacky O co tu chodzi, co to za "kara"? Pierwsze słyszę o takiej granicy prowizji jak 10 lat spłacania.

Ja nadpłacałem 50k zł w PKO BP, ale w umowie nie mam żadnej prowizji za wcześniejszą częściową spłatę więc to nic nie kosztowało. Obecnie wydaje mi się że prowizja za wcześniejszą
@zacky A, i jak coś to jak zastanawiasz się nad nadpłatą 50k zł na oprocentowaniu 9%, to każdego dnia zastanawiania się i zwlekania z tą nadpłatą, płacisz więcej odsetek o 12 zł przez to że jej nie robisz tylko się zastanawiasz. Jak coś to jeszcze wyższe oszczędności na odsetkach daje 25 nadpłat co miesiąc po 2k zł niż jedna na 50k zł po 25 miesiącach zbierania.