Wpis z mikrobloga

Nidy nie rozumiałam wojny miedzy fanami Androidów i IOS-ów, więc gdy nadarzyła się okazja zmieniłam telefon na iphona.
Był słodki, mały i czerwony - myślałam że będziemy przyjaciółmi i nasza współegzystencja będzie owocna i długofalowa (czego dowodem jest 6 casów które dla niego zakupiłam).
jednak mam pewne przemyślenia:
- IOS wcale nie jest intuicyjny! (kto wymyślił żeby np by usunąć kontkt trzeba było najpierw wejsć w jego edycje)
- na tapecie ikonek nie mogę zmieniać i ustawiać ich w dowolny sposób, wiec mając zdjecia na tapecie zasłaniam swoje oblicze tudzież innej istoty którą mam obecnie ustawioną.
Z plusów:
- jest mały
- jest supercute
- działa szybko
- z baterii jestem też zadowolona
Ale jeśli jeszcze raz kliknę sobie na dole przycisk nagrywania podczas pisania sms to wyrzucę go przez okno - więc zanim to nastąpi chcę go sprzedać.
Jestem więc prawdziwą androidziarą i mimo mojej całej miłości do jabłek mojego jabłkofona pragnę zmienić jak najszybciej.
Iphone 13 mini, red (aka product)
128 GB
- 6 casów
- szkło jedno naklejone a drugie nowe na wymiankę
- kabel usb c- lightning

Zestaw cały za 3000 zl
mozna odebrac osobiscie w krk, kupione w pl, dowód zakupu też się znahdzie
wiecje info, zdjecia itp podrzuce priv chetnie

#sprzedam #ios #ipone #iphone13 #iphone13mini #android
hurtwish - Nidy nie rozumiałam wojny miedzy fanami Androidów i IOS-ów, więc gdy nadar...

źródło: comment_1662886489QQtMzIWwqQuqZgZclBT763.jpg

Pobierz
  • 22
@hurtwish: Ja z kolei po kilku latach już nigdy nie wróciłabym do androida. A co do wojen, to nie wiem jak w 2022 można mieć nadal ból dupy, o to jaki ktoś ma telefon. iPhone już nie jest jakaś abstrakcja ani wyznacznikiem niczego, a czasem nadal czytam komentarze do mnie, ze ktoś zamiast skupić się na treści posze „IOS I WSZUSTKO JASNE HEHE”
@s---k: dla mnie ios wyglada akurat gorzej, ja kocham personalizowane ikonki, always ona i milion bezsensownych wizualnych featerów zasmiecajacych pamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@s---k: zawsze mnie to zastanawia, bo ja z kolei mam takie odczucia względem andka. Nawigowanie między apkami nie jest dla mnie intuicyjne. Nigdy nie wiem który „guzik” wraca do pulpitu a który pokazuje listę otwartych aplikacji. Do tej pory nie wiem do czego służył 3ci guzik. Do tego te brzydkie nakładki, które każdy producent wrzuca swoje, różniące się znacznie od innego producenta.

No, ale to tylko moje odczucia :P
@krecikBMC: Jak można mieć problem z tak prostą funkcjonalnością. I bardzo dobrze, że każdy wrzuca swoje przynajmniej jest różnorodnie, a nie wszystko jednakie jak w każdym iphone. A już na pewno nie są brzydkie.
@CrisPell: no mam, bo to nie jest dla mnie intuicyjne :D nie wiem co znaczy kółko a co trójkąt xD To nie są jednoznaczne ikony. No UX słaby jak dla mnie. W iphonie masz jeden gest w którym ogarniasz wszystkie te 3 funkcje/guziki.

Co do „brzydkości” to kwestia gustu, chociaż o ikonach to decydują deweloperzy apek a nie system. Dla mnie większe znaczenie ma prostota, brak zabawy z konfiguracją, spójność i