Wpis z mikrobloga

Jak oglądam te relacje z wojny to naprawdę żal jest mi wszystkich chłopaków którzy muszą ginąć w imię jakiejś agendy starych ludzi, zarówno po stronie ukraińskiej jak i rosyjskiej. Ukraińcy giną bo jakiemuś staremu dziadowi zachciało się wojny i muszą się bronić a rosjanie mają wyprane mózgi i nawet Ci normalni jak nie chcą walczyć, to jestem na 99% pewny że jest wywierana na nich presja, nawet jeśli nie przez rząd to przez ogłupioną rodzinę i znajomych, mimo że nie ma oficjalnie mobilizacji. Wcześniej głównie było mi żal mężczyzn z ukrainy którzy mają zakaz opuszczania kraju kiedy ich rówieśniczki mogą robić co chcą ale jeśli spojrzeć na to szerzej to naprawdę nie trudno sobie wyobrazić jak za kilkanaście lat po którejkolwiek ze stron moglibyśmy ginąć my. Oczywiście najbardziej prawdodobne byłoby poprostu obrona ojczyzny ale biorąc pod uwagę propagandę nawet w naszym kraju to ile by wystarczyło obiecanek przez rząd aby starzy ludzie i kobiety głosowali za posyłaniem swoich wnuków na front?
#przegryw #wojna #przemyslenia #feels
  • 6
@m_akarena: nie napisałem nigdzie że ginie tylko wojsko. Ale wiadomo że tych co są do tego zmuszani jest mi najbardziej szkoda, cywile (poza mężczyznami) mają jakąś tam możliwość ucieczki, ale nie chcę umniejszać ich tragedii. Pisząc o chłopakach chodziło mi o wszystkich chłopaków, bez podziału na cywil, wojskowy, ukrainiec, rusek.