Wpis z mikrobloga

Pomocy bo jestem w kropce tutaj. Teoretycznie Miażdżyciele Czaszek powinni być najlepszą kawalerią Chaosu, ale jak widzicie na tym screenie Rycerze Chaosu wyglądają strasznie dobrze w statch. Upgradować ich czy raczej Rycerze lepsi? Znacząca różnica to taka że Rycerze mają większy atak + magiczny + ognisty, Miażdżyciele z kolei mają większą siłę broni + przebicie pancerza + antilarge.

#totalwar #warhammer
Pobierz OvIce - Pomocy bo jestem w kropce tutaj. Teoretycznie Miażdżyciele Czaszek powinni by...
źródło: comment_16628939473W3GBYplklNV9T2uhz0iKW.jpg
  • 8
@Bob_Budowlaniec: strasznie ciężko Rycerzy zrekrutować, jest chyba 10 albo 15% szans że się pojawią w puli co turę. Faktycznie chciałem porównać w bitwie dowolnej przeciwko SI ale nie ma tam Rycerzy Khorna którzy i tak są lepsi od zwykłych.
@OvIce: Zrobiłem porównanie na "czysto" (bez ulepszeń z drzewka lorda i technologii) w bitwie przeciwko SI. W starciu 1 na 1 miażdżyciele zwyczajnie zgnietli rycerzy z kopiami. Testowałem też 1 na 1 z wybrańcami khorna z toporami. Miażdżycielom poszło dosyć dobrze, bo została im około połowa hp. Za to zaskakująco słabo wypadli rycerze z kopiami. Wydawałoby się, że dzięki dobrej premii do szarży i sporej liczbie jednostek (prawie 2x więcej od
@OvIce: zwróc uwagę na siłę broni. Różnica w ataku nieduża, a wpływa to na trafienia. Miazdzyciele znacznie więcej obrażeń zadają i dotego bonus przeciwko peichocie. Poza tym mniej modeli to kazda jednostka ma więcej życia i więcej wytrzyma.
@OvIce: wiem, że trochę późno, ale
-Rycerze to zwykła konna kawaleria, a skull crushery to kawaleria potworów
-Te staty odnoszą zdaje się do 1 jednostki. Rycerzy masz 60, skull crasherów masz 32
-Potwory mają większą masę co się przydaje u kawalerii
@marv0oo: fakt, już wziąłem Miażdżycieli wszędzie gdzie mogłem ulepszyć Rycerzy :) fajnie te staty wyglądają na papierze dla Rycerzy ale tak jak piszesz, znacznie lepiej sobie radzą w walce Miażdżyciele.
@OvIce: rycerze mają jedną zaletę, której (chyba) nie mają ani skull crushery khorne'a, ani doom knighci. Jedna z cech z path of glory daje im vanguarda, co się dość mocno przydaje jak musisz #!$%@?ć artylerię