Wpis z mikrobloga

Zamówiłem książkę Moskala o zamku na Marcince i postanowiłem ruszyć cały projekt.

Zaczynam od przerobienia wieży głównej, begfridu. Poprzedni design(V1) opierał się na inspiracji wieżą ratuszową, bo początkowo założyłem, że obie były wznoszone w podobnym okresie i nie zachowały się żadne ryciny na temat hełmu wieży zamkowej. Z wyjątkiem prostego szkicu z 1644 roku, który jak teraz sprawdziłem totalnie nie zgadzał się ze wzorem z V1.

Dodatkowo wieża na zamku prawdopodobnie powstała o wiele wcześniej niż ta ratuszowa i opierała się głównie na kamieniu, a nie cegle. Sprawdziłem podobne projekty z analogicznych okresów oraz porównałem to z opisem doktora Moskala i finalnie postawiłem na design jak poniżej.

Wieża miała około 20-30 metrów wysokości i 8 m szerokości podstawy. Dostęp do niej znajdował się na wysokości pierwszego piętra i był połączony drewnianym pomostem między pałacem wysokim i niskim. Poniżej tego poziomu mieściła się prawdopodobnie zamkowa ciupa lub studnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tarnow #zameknamarcince #historia
Pobierz Szumny - Zamówiłem książkę Moskala o zamku na Marcince i postanowiłem ruszyć cały pro...
źródło: comment_1662903255rLyo6kaCiXdoMxncE5pTnA.jpg
  • 4