Wpis z mikrobloga

Muszę się pożalić, bo mnie #!$%@? łapnął.
Właśnie zapłaciłem za wysyłkę listu poleconego priorytetowego, o masie zaledwie 60 gram: 18,30 zł
Dlaczego? Bo wysokość listu przekroczyła 2 cm (miała 2,5 cm)

To już kurier jest tańszy niż to gówno

#pocztapolska niech was szlak trafi
  • 11
  • Odpowiedz
@av18: Specjalnie PP podniosła ceny takich listów XD (gabarytów), żebyś nie kupował usługi listowej, tylko paczkową. W tym samym okienku, u tej samej pani, mogłeś nadać paczkę pocztową za 13 zł, która będzie miała lepszą obsługę niż list.

@bullsh1t:
  • Odpowiedz
@haosek: Tak i ta sama pani w okienku nie powiedziała mi tego. Zorientowałem się dopiero w domu, gdy w internecie zacząłem przeglądać cenniki poczty. Stąd #!$%@?
  • Odpowiedz
@av18: To pruchwa Ci o tym nie powiedziała, najwidoczniej jedna z tych co mają wyjebongo, bo klient chce list, to ma list xD. Trochę empatii w społeczeństwie i byłoby lepiej.

PS:
Kiedyś, jak listy gabarytowe były tańsze to dużo osób towary wysyłało listami, co powodowało reperkusje, dlatego PP zdecydowała się na taki krok.
  • Odpowiedz
Żeby było mało tego: miałem naklejony znaczek pocztowy. Pani w okienku powiedziała, że w listach poleconych znaczki nie działają i znaczek przepadł. Także wysłanie tego listu kosztowało tak naprawdę ponad 20 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wcześniej za takie same listy płaciłem 6-8 zł, także spore zdziwko, gdy biurwa powiedziała 18,30 i znaczek przepada
  • Odpowiedz
@haosek: Kiedyś przy mnie babka chciała wysłać paczką jakiś telefon, używany, na oko grubo poniżej stówy i zapytała o szybszą przesyłkę. To baba z okienka proponowała pocztex, wtedy bez umowy chyba z 6 dych kosztował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@av18:
Niestety, tu dostajesz taką usługę, o jaką prosisz. Osoba w okienku, nie może, bez pytania proponować tańszej usługi, niż klient chce. Wynika to z prawa do zachowania tajemnicy korespondencji oraz tego, że do niekiedy przesyłka musi być celowo wysłana jako list polecony (np. do sądu czy urzędu).
  • Odpowiedz