Wpis z mikrobloga

@fifty_cent___: wynająć i masz co miesiąc kilka koła, kupujesz mieszkanie, i spłacasz je ratami z tamtego dorzucając coś od siebie (szybciej spłacisz), jeśli jest nowe i wyremontowane to też możesz wynająć to się po części samo spłaci (trzeba obczaić czy zgodne z prawem). Na starość masz godną emeryturę albo z wynajmu albo ze sprzedaży 2 dodatkowych mieszkań, albo zostawiasz je dzieciom/wnukom aby one pomnożyły majątek rodziny. Za kilka pokoleń będziecie elitą
na jakim Ty świecie żyjesz kolego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fifty_cent___: mistrzu, ja Ci tu plan na życie układam. Gdymym żył w czasach piramid i znaliby moje pomysły, to teraz na Marsa na wakacje by ludzkość latała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fifty_cent___: musisz sam policzyć co Ci się bardziej opłaca. Napiszę tylko, że z legalnego wynajmu wyciągniesz maks 3% (czyli około 1200zł miesięcznie). Lokaty w tej chwili dają 8% (czyli około 2700zł miesięcznie). A są jeszcze czteroletnie obligacje indeksowane inflacją. Wymieniłem tylko bezpieczne sposoby inwestowania.
Przy sprzedaży mieszkania i wrzuceniu tej kasy na lokaty/obligacje musisz pamiętać, że po 5 latach zapłacisz podatek w wysokości 19%. Chyba, że wcześniej przeznaczysz te pieniądze, np.