Wpis z mikrobloga

a pamiętacie jak Ukraińcy, oszukiwali nas masowo, na olx i wykop, był pełen takich przykładów?
Nie? No ja właśnie przypomniałem w komentarzu, dlatego @BayzedMan go usunął
a jak takiego Ukraińca się zdemaskowało, to jeszcze dawał upust swojej nienawiści do Polaków i pisał jak się cieszy, że może akurat nas okradać. Jeden nawet czuł się tak bezkarnie, że nagrał samego siebie z sympatycznym przekazem, do Polaków (było w gorących, niestety usunięte).
Kibicuje Ukrainie ale od czasu początku wojny, zaczął się jakiś #!$%@? konkurs na to kto wystawi, bardziej różową laurkę na cześć Ukraińców i tworzy jakiś wyidealizowany obrazek, naszych sąsiadów
no i oczywiście pod tagiem #bekazprawakow bo jak wiadomo, ważne że PRAWAKÓW PIECZE (nie ma sensu ale to wykop)
huncwot_ - a pamiętacie jak Ukraińcy, oszukiwali nas masowo, na olx i wykop, był pełe...

źródło: comment_1663431598qlA8NQzEH4NQUV2bRRom9W.jpg

Pobierz
  • 7
@huncwot_: Ja tam do ukraincow nic nie mam. Wspolczuje im sytuacji.
Ale jak siorka opowiada* jacy potrafia byc roszczeniowi to mi sie noz w kieszeni otwiera.

Jasne ze to jednostkowe przypadki jesli wezmiemy pod uwage ilosc. Ale potrafi mocno zmienic podejscie.

*Siorka pracuje w internacie jednej z niewielu w polsce ceionych szkol baletowych (internat wspoldzielony ze szkola muzyczna). Ma dzieciaki od 4 klasy podstawowki (pierwsza baletowa) do praktycznie maturalnych.
Z calego
roszczeniowi to mi sie noz w kiezeni otw


@gorzki99: Niedawno gadałem z babą co przyjęła matkę i 2 córki do domu. Mówiła, że do matki nic nie ma, że miła, wdzięczna, kulturalna. Jedynie co jej zarzucała to rozrzutność pieniędzy - zgarniała wszelkie możliwe zasiłki, o których nawet mało kto wie - ponoć Caritac dawał im 600 Euro na 4 miesiące (nie wiem czy na każdy miesiąc po 600, czy jak). No
@7160: Inaczej - nie chodzilo mi o to ze chce na podstawie kilku przypadkow oceniac wszystkich.
Problem polega na tym ze te kilka przypadkow skutecznie "sieje zamet"

Ae w druga strone. Znajomy kumpla "wzial pod dach" Rodzine z ukrainy. 3 pokolenia. babcia matka i corka. Mial wolna chate bo mu ojciez zmarl. Zadnych zastrzezen nie ma a nawt mowil ze czul sie niezrecznie jak babcia prawie go po stopac calowala jak
@gorzki99: Starzy ludzie to docenią. Dawanie młodym julkom kasy (czy dachu nad głową) bardzo szybko je zepsuje.
Ja to uważam za przykład szkodliwości socjalizmu - jak młoda szybko poczuła się panią czyjegoś domu. Za parę lat pokończą się pińcetplusy - ale wtedy ukraińskie julki dostaną stypendia i darmowe studia. Potem same narodzą i do 50 mogą żyć na socjalu.
Starzy ludzie to docenią. Dawanie młodym julkom kasy (czy dachu nad głową) bardzo szybko je zepsuje.


@7160: NIe do konca sie zgodze.

I to niezaleznie czy to ukrainka czy polka czy ktokolwiek.

Wszystko zalezy od tego jak "julka" jest wychowana.

Wychowanie to podstawa. A to moze byc diametralnie rozne.