Wpis z mikrobloga

Hej pytanie typowo do #graficy #grafikakomputerowa #grafika #montazfilmow - Jaki program (może być płatny), najlepiej w języku PL oraz dużą ilością tutoriali na YouTube. W skrócie, kupiłem porządnego kompa, mam porządny sprzęt do zdjęć i nagrywania - żeby tylko nie grać, fajnie by było się czegoś nowego nauczyć.

Moje pytania

1. Czy GIMP do tworzenia grafiki to dobre narzędzie? Czy od razu Adobe Ilustrator atakować? Mam Microsoft Pen Slim 2 i Surface żeby rysować, a do obróbki grafiki co wybrać?
2. Czy macie jakieś przejrzyste programy do obróbki wideo? Nie chodzi mi o tworzenie animacji a obróbkę np. żeby wysłać na YouTube i ładnie, schludnie wyglądało (coś Ala "Windows Movie Marker", tylko żeby było więcej opcji)
3. Jak macie jakieś pro tipy dla świeżaka, to poproszę

Z góry dzięki

#komputery #technologia #programista15k #pcmasterrace #pc #adobe #programy #pomocy
Pobierz
źródło: comment_1663529854fVvlSMOqTK1n3v5mFbbUbb.jpg
  • 7
Czy GIMP do tworzenia grafiki to dobre narzędzie? Czy od razu Adobe Ilustrator atakować?


@Kordianyt: Gimp służy do grafiki rastrowej, AI do wektorowej. Jeśli zestawiasz ze sobą te dwa programy to jesteś bardzo podstawowy. Zastanów się jaka grafika ciebie interesuje, a potem dobierz narzędzia do pracy.
@Kordianyt: Generalnie grafika dzieli się na wektrową i rastrową. Popularny jest teraz pakiet Affinity: w skład którego wchodzi m.in. Affinity Designer (wektorowa) i Affinity Photo (rastrowa). Możesz ściągnąć wersje próbne. Kto w czym pracuje to bardziej złożona kwestia wynikająca z możliwości finansowych, firmy czy upodobań. Ja akurat używam Corel Draw i Adobe Photoshop. Jeśli chodzi o montaż, to z tego co widzę youtuberzy używają Adobe Premiere. Ja hobbystycznie używam akurat Cyberlink
@Kordianyt: Do grafiki kup Affinity Photo albo Designer - mają wszystko czego będzie Ci potrzeba, a kupuje się je raz, a nie płaci abonament. Do montażu za darmo DaVinci Resolve - na początek dobry jest podręcznik od producenta dostępny na stronie.