Wpis z mikrobloga

Heh, pamiętam jak inflacja wynosiła 5% to napisałem na mirko, że trzeba natychmiast podnieść stopy do tego poziomu, bo będzie tragedia. Zjechali mnie, że się nie znam, że wybory, że ludzie zbankrutują, że chciałbym kraj rozwalić.

No to podnieśli do 6,75% w 37 krokach, a efekt jest taki, że to nie działa jak powinno. Po drodze rząd dorzucił do pieca tarczami dla każdego, wakacjami kredytowymi i 18 emeryturą.

Problemem tego kraju nie jest nawet to, że nikt tu nie wie co robić, tylko służalczość absolutnie wszystkich instytucji wobec rządu, łącznie z NBP, który w teorii ma być niezależny.

Rozwalą nam ten kraj pod wybory i powiedzą sorry.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #inflacja #przemysleniazdupy
  • 30
@mickpl

Nom.....

Teraz wszyscy idioci, którzy rok temu przy tych 5% mówili że nie mam co podnosić bo to zabije nas wszystkich (no może poza deweloperami ;))) co dziś mają do powiedzenia? No nie mają wyboru - retoryka PiSu się kłania:

- na wojnę nic się nie poradzi
- to przejściowe
- inalfcja już spada
- inflacja mi nie przeszkadza
- pensja rosną szybciej niż inflacja > pensja rosną jak infalcja >
@FootballShotTV: dokładnie, wystarczyło podnieść stopy to ceny gazu, węgla, energii elektrycznej czy ropy nie poszłyby w górę, Rosja nie napadała by Ukrainy, a do tego kredyciarze byliby dojechani. Idealnie by było.
Tacy np Czesi zaczęli podnosić stopy już w 2021 roku, jak widać bardzo to pomogło xD

Wykopki nauczyły się nowego słowa, stopy procentowe i myślą, że to magiczna różdżka do obniżania inflacji.
Pobierz lagi_mozgu - @FootballShotTV: dokładnie, wystarczyło podnieść stopy to ceny gazu, węg...
źródło: comment_1663670357V4r8LNZmzucO49uwnVSBY8.jpg
No to podnieśli do 6,75% w 37 krokach, a efekt jest taki, że to nie działa jak powinno. Po drodze rząd dorzucił do pieca tarczami dla każdego, wakacjami kredytowymi i 18 emeryturą.


@mickpl: i drukarka w NBP co #!$%@? 24/7 od 3lat, nie zapominaj o drukarce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co wam da podnoszenie procentów jak z każdej strony dalej napływa gotówka. Podniosą do 10 i rozrządza znowu hajs. Trzeba przestać wpuszczać na rynek hajs a reszta się uspokoi. Ale co tam 15,16,17…60 emerytura i dopłaty do zrobionej kupy