Wpis z mikrobloga

Szybka piłka
Powoli skłaniamy się do BMW 8 (coupe, V8)
Jest jeszcze jakaś warta uwagi konkurencja? Wygląd powinien urywać dupę, silnik coś więcej niż 2.0, przez to że silniki powyżej 2.0 są strasznie mocne, to jednak 4x4, więcej komfortu niż sportu, do daily, małe przebiegi. W okolicach pół bańki - nowy albo demo max. Nie musi być coupe.
Ghibli nie za bardzo, bo troszkę za mało jak za tę cenę, RCF choć wspaniały silnik to brak 4x4 i ogólnie za mało jak za tę cenę. Mercedesy choć bardzo ładne w wersjach coupe, to każdy prawie taki sam i fatalna opinia o serwisie i niezawodności małych pierdół (nie silnika). USA troszkę zbyt dziecinne, Giulia zbyt sportowa dla starszych. Audi jak audi - każde takie samo - ten sam problem co merasie.
Tańsza byłaby BMW 4 ale ten grill to żart.
Ktoś coś?
#samochody #bmw #mercedes
Pobierz
źródło: comment_1663664933XEeTzz1yY9jbBjVvvQPoRp.jpg
  • 28
@czopek-wykopek: ach, zapomniałem najważniejszego - SUVy raczej nie, chyba że bardzo ładne
cayenne ładny nie jest, a tym bardziej macan. Brzydki jest x4 (jakieś te tylne światła do dupy). Mercedesy mają ładne suvy coupe, stelvio mam to nie, lexusy dopiero zrewidowały swoją brzydotę ale dupy nie urywa
@ImperiumCienia: Giulia kiepska dla starszych osób. Stelvio jest twarde, a co dopiero Giulia i to bez Q4. No i coś nie tak z
@niegwynebleid: w tej klasie warte uwagi są S klasa coupé, seria 8 i Panamera. S będzie zajebiscie wygodna, 8 trochę mniej ale za to powycierają się fotele xd Serio, mi wymieniali te ze skory merino bo się przetarły po 10 tys km. Porsche tez mam i po 4 latach wożenia dzieci w sumie nie widać po nim zużycia. Na te V8 od BMW trzeba uważać bo dość wcześnie potrafi panewka zastukać.
@ponik_kolny: mam jeszcze historię znajomego znajomego, któremu w S coś się spieprzyło z klimatyzacją w konsoli środkowej. I mercedes nie przewidywał możliwości naprawy tego. I koleś przez 2 lata bez klimy jeździł. Nie wiem na ile jest to naciągane, ale dużo jest w necie historii o serwisie mercedesa do bramy i się nie znamy + ta sławna z niejeżdżącym autem za milijon
@niegwynebleid:

No i coś nie tak z tymi drzwiami o ile pamiętam klarksona

Nie wiem co powiedział Clarkson ale jeżdżę Q i trzeba nie być lamagą przez dość wąskie drzwi i szeroki próg. Zdecydowanie nie dla dziadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdecydowanie nie dla dziadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PiotrFr: no i tu pies pogrzebany. Ja im doradzałem SUVa, ale mało suvów urywa dupę z wyglądu a oni się będą więcej patrzyć niż jeździć. Gdy jeździły maluchy, oni mieli Camry, gdy jeździły Lanosy oni mieli Intrepida. Teraz ciężej już mieć coś wyjątkowego, ale tak oni jak i ja lubią coś ciekawego.
@PiotrFr: jak niezawodność Quattroformaggi?
Zaraz będę miał trzecie 500+ więc mogę zacząć zbierać na funcara i Giulia jest u mnie w pierwszej jedynce na liście. Używaną, minimum 2018 bo AA, byle nie czerwoną bo mam rosso Giuliettę i competizione red Stelvio.
@niegwynebleid:

jak niezawodność Quattroformaggi?

Nie narzekam ale mam 40tys dopiero. My 2019
W ramach ciekawostki w 2019 dałem 62k€ za egzemplarz do produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy psa teraz i przydałoby mi się zamienic na Stelvio bo mało jeżdżę przez to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foyth: piętkny, super silnik

niestety brak 4x4 - ten sam problem co rcf

troszkę za niebezpieczne to jest przy tej mocy

@niegwynebleid: no to Bentley Continental GT. Znajdziesz coś 2 letniego w tych pieniądzach. Jest nawet napęd 4x4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foyth: najbardziej zawodny samochód zaraz po range roverach
Bentleya trzeba mieć nowego
Zresztą sam nowego szukam. gdybym przekonał moich do używanego to bym celował w jaguara xkr i zostałoby na suva 4x4 na zimę.
@niegwynebleid: miałem podobna rozkmine co Ty (mocne, 4x4 i coupe) i zdecydowałem się na m850i, odebrałem w lutym. Wcześniej były przystawki do mercedesów, f-type, audi rs5 i długo szukałem czegoś ciekawego. Po 6kkm nie mam zastrzeżeń, auto jest wygodne, nie jest przesadnie twarde bo to w końcu nie M, silnik ładnie bulgocze mimo że większość idzie z głośnika. Używam go jako Daily w mieście gdzie nie mam z nim problemów i
@wtryskow: q60 po lifcie fajniutkie, szkoda że nie da się u nas kupić
czytałeś więcej o tych silnikach? trochę boję się "hot v"
choć wydaje mi się, że więcej złych info jest z usa, a tam sami skręcają i może być gorsza jakość
auto planowo na 10 lat więc mam nadzieję, że przy minimalnych przebiegach i serwisie to wytrzyma. Bo mam zamiar potem od rodziców odkupić :)
@niegwynebleid: Czytałem sporo przed zakupem, ale nie ukrywam, że mnie uspokaja repair inclusive na 5 lat czyli najpewniej cały okres użytkowania przeze mnie auta. Z drugiej strony jak ktoś słusznie zauważył - BMW wypuściwszy ten silnik gdzies w 2016 (?) miało zdecydowanie sporo czasu i generacji na poprawę bolączek tego silnika i problemów z odprowadzaniem ciepła.

Co do samych odczuć to sam silnik jest elastyczny. Auto jest masywne, ale dynamika i