Wpis z mikrobloga

Mirki, ale sie zagotowałem teraz.
Dotychczas miałem ratę ~3100zł (~2800 odsetki, 300 kapitał...) Wziałem wakacje kredytowe w PKO BP na sierpień i wrzesień. Odłożyłem sobie 10k i postanowiłem ostatnio iść zgodnie z radą wszystkich aby te 10k przeznaczyć na nadpłatę. Złożyłem więc tydzień temu polecenie nadpłaty na te 10k, pieniadze zostały dzień później ściągnięte. Natomiast dzisiaj sprawdzając coś na koncie okazało się, że w tytule tej transakcji widnieje: KAPITAŁ 7238,02 ODESTKI: 2761,98. Bank za nadpłatę wziął sobie odsetki!!! Dzwoniłem na infolinię i tam Pani udzielił mi informacji, że miałem czekać z tą nadpłatą do października, zapłacić normalną ratę i dopiero nadpłatę. Czy to jest legalne? Nikt o tym nie pisze aby czekać z nadpłatami... Banksterka się wycwaniła ostro...
#kredythipoteczny #pkobp #oszukujo #kredyt
  • 17
@tomcho: Zgłaszaj do UOKiK. Bank nie ma prawa ściągnąć nawet 1zł, gdy robisz nadpłatę kredytu (chyba, że kredyt brałeś dawno i masz zapis w umowie, że od nadpłaty naliczają sobie jakiś % przez jakiś okres).
@tomcho: wole nie wiedziec jak zaimplementowali te wakacje w swoich sytemach, bo pewnei sa takie haki ze nikt nie wie jak to dokladnie dziala. Tutaj nie doszukuj sie banksterki tylko stawania na uszach przez programistow zeby to dowiezc, zwlaszcza jak wezmiesz pod uwage wypowiec babeczki z infolini.
wole nie wiedziec jak zaimplementowali te wakacje w swoich sytemach, bo pewnei sa takie haki ze nikt nie wie jak to dokladnie dziala. Tutaj nie doszukuj sie banksterki tylko stawania na uszach przez programistow zeby to dowiezc, zwlaszcza jak wezmiesz pod uwage wypowiec babeczki z infolini.


@srgs: Dokładnie. ING nawet wyświetla komunikat jak sprawdzam harmonogram, że jest on rozjechany i wróci do normy po wakacjach xD
Dzwoniłem na infolinię i tam Pani udzielił mi informacji, że miałem czekać z tą nadpłatą do października, zapłacić normalną ratę i dopiero nadpłatę.


@tomcho: Można tak zrobić i wtedy przy nadpłacie będzie albo 0 odsetek albo minimalne czyli 1-dniowe lub 2-dniowe, ale jest to niekorzystne dla Ciebie gdyż przez te parę dni zwlekania z nadpłatą, odsetki będą naliczać się od wyższego kapitału. Bardziej korzystne jest zapłacenie odsetek naliczonych od ostatniej raty
@tomcho Raczej warto jak najszybciej, przesunięcie o miesiąc w przód kosztuje kilka zł wyższych odsetek na opóźnieniu nadpłaty, chyba że miałbyś jakiś wzrost oprocentowania od np. 1 listopada, to wtedy zamiast zawiesić niższe odsetki październikowe zawieszasz wyższe grudniowe, mogłoby mieć to sens.
@tomcho Nadpłata jest realizowana zgodnie z zapisami umowy.
Jeśli nadpłata kredytu będzie realizowana w trakcie okresu rządowego zawieszenia spłaty, kwotę nadpłaty zaliczymy standardowo na spłatę zadłużenia zgodnie z kolejnością zaliczania wpłat określoną w umowie (w tym na odsetki bieżące naliczone przed okresem zawieszenia). Tych odsetek nie uwzględnimy już w racie, którą zapłacisz po okresie zawieszenia.