Wpis z mikrobloga

Wiele osob skupia sie na mobilizacji.
Jednak co jest bardziej istotne to sama sprawa referendow i ew aneksji teretoriow. To wyglada troche jak budowanie argumentow prawnych aby moc uzyc faktycznie tej taktycznej broni jadrowej i postraszyc. W koncu po przylaczeniu, bedzie to atak na terytorium RF.

Niech mnie ktos doinformuje, ale czy te terytoria ktore chca anektowac sa blisko lini frontu? Co innego raz zaatakowac na krymie a co innego ciagle atakowac teretoria ktore beda wedlug Rosji uznawane za jej czesc.

Problem w tym ze po takim uderzeniu, sytuacja moze sie wymknac spod kontroli bo nie wiadomo jak zareaguje NATO i USA.

Wiele osob ignoruje straszaki nuklearne Putina ale to tez jest slepa pulapka, tutaj moim zdaniem widac ze sytuacja staje sie przynajmniej odrobine bardziej niebezpieczna - poniewaz czynione sa pewne kroki ktore umozliwialyby takie uderzenie. Wyglada na to ze USA rowniez sadza ponownie bo 3 dni temu Biden bezposrednio zwrocil sie do Putina w sprawie uzycia taktycznej broni jadrowej (I'm telling you DONT: https://www.cnbc.com/2022/09/18/biden-urges-putin-not-to-use-nuclear-arms-in-ukraine-cbs-interview.html). Bylo to za nim oglosili mobilizacje i swoje grozby.

Wiec sytuacja mozna powiedziec ze moze wymknac sie spod kontroli, stad dziwi mnie kompletne ignorowanie tego faktu. Co innego straszyc a co innego poczynic kroki ktore maja uzasadnic wykonanie taktycznego uderzenia jadrowego.

Ja osobiscie jestem neutralny i nie panikuje, ale mysle ze nalezy zwrocic na to uwage a sporo osob pomija ten watek.

#ukraina #rosja #wojna
  • 37
To wyglada troche jak budowanie argumentow prawnych aby moc uzyc faktycznie tej taktycznej broni jadrowej i postraszyc. W koncu po przylaczeniu, bedzie to atak na terytorium RF.


@Dorodny_Wieprz: co to za prawo?
a no oficjalna doktryna wojsk FR

jaka jest kara za jej złamanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wrobel28: Krym nie jest atakowany codziennie i jest daleko od lini frontu ;)
Jesli boisz sie na podstawie jednego wpisu to proponuje sie troche zrelaksowac.

Niestety nie zdazylem edytowac.
Takie subtelne zmiany narracji byly kluczem do przewidzenia ataku Rosji na Ukraine wiele tygodni wczesniej.
To ze do tej pory to byl straszak to nie oznacza ze nie ma ryzyka, patrzcie na slowa Bidena ;)

@Dorodny_Wieprz: Jeśli twoja wiedza jest tak
Niech mnie ktos doinformuje, ale czy te terytoria ktore chca anektowac sa blisko lini frontu? Co innego raz zaatakowac na krymie a co innego ciagle atakowac teretoria ktore beda wedlug Rosji uznawane za jej czesc.


@Dorodny_Wieprz: Jeśli r0sja po "referendach" włączy w swój skład obwody doniecki czy zaporoski w granicach administracyjnych, to będzie wręcz oznaczało, że taki Słowiańsk czy Zaporoże są rosyjskimi miastami pod okupacją ukraińską XD
@Mokraszparka: Dlatego jest to podobna sytuacja do np smolenska gdzie ludzie zygaja juz tym tematem, wszyscy sa przekonani ze kazde slowa o atomie to jest straszak. Jak ktos jest inteligentny to wie ze mozna w ten sposob ignorowac pewien rozwoj sytuacji, no bo skoro wczesniej byl straszak to teraz na pewno tez jest.. i oslabiaja sie instynkty samozachowawcze, i tak wlasnie buduje sie zaskoczenie ;)

Ja nie sugeruje ze dojdzie do
@dzangyl: Ale spolecznosc miedzynarodowa nie ma nic do tego. Chodzi o to ze wykonali uderzenie zgodnie z swoja doktryna, czyli anektowane teretoria federacji rosyjskiej byly pod ciaglym ostrzalem, a oni odpowiedzieli zgodnie z tym co maja zalozne. Tu sie rozchodzi o zbudowanie tego argumentu.

Patrz jak budowali argumenty o mobilizacji, narracje pojawialy sie juz z 2-3 tyg wczesniej wiec mozna sie bylo tego spodziewac.
Niech mnie ktos doinformuje, ale czy te terytoria ktore chca anektowac sa blisko lini frontu?


@Dorodny_Wieprz: Sprawdzenie tego by ci zajęło mniej niż napisanie tego wpisu. Jesteś nie ogar albo mega troll. Naprawdę liczysz że po takim wpisie ktoś podejmie z tobą merytoryczną dyskusje o użyciu atomu skoro w tak fundamentalnych kwestiach spadasz z rowerka ? ()
Ja nie sugeruje ze dojdzie do uderzenia ale po prostu zwracam uwage na zwiekszone ryzyko.


@Dorodny_Wieprz:

Cytując klasyka: ch**a mogą.

Malcolm Nance, amerykański analityk wywiadu wypowiadał się na ten temat u Zychowicza.

W dużym skrócie sprawa wygląda tak, że podobno Stany mają takie zdolności wywiadowcze że będą wiedzieć wcześniej o planowanym użyciu broni jądrowej.

Wtedy Biden zadzwoni do putina i złoży mu propozycję nie do odrzucenia:

Albo dasz sobie spokój z