Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy jest jakas stronka/ranking aparatów w smartfonach? Oczywiście jak najbardziej aktualny.

Wiem ze jest dxomark ale tam chyba dużo kontrowersji kolo tego było.

Zastanawiam sie nad nowym telefonem i aparat będzie jedna z najważniejszych rzeczy więc fajnie by było cos poczytać na ten temat. Aktualnie zasyanawiam sie nad s22+.

#android #smartfon
  • 29
@DiegoCosta: Jako człowiek starej daty zapytam Cię - wystarczą "selfiki" i ogólne zdjęcia? Bo jak tak to każdy będzie dobry.
Za to jakbyś sie chciał bawić w coś więcej - to nic nie zastąpi porządnego zoomu optycznego, niestety. Właśnie wróciłem z urlopu - przeskalowane fotki ze smarta po skalowaniu są ok - do rzucenia okiem na smartfonie. I tylko tyle.
@DiegoCosta: Ja mam S20 FE 5g i powiem szczerze, aparat jest niesamowity. Nie wiem, czy to takie wrażenia bo się przeniosłem z Xiaomi, ale naprawdę ten aparat robi robotę. I nie wiem czy szukając telefonu dla aparatu, mierzyłbym w najdroższy sprzęt ;) Zawsze możesz wejść na MGSM, wybrać parę "topowych" telefonów i tam są wrzucone przez użytkowników zdjęcia do porównania wykonane tymi telefonami :)
@DiegoCosta: W ostatnim o materiale o najnowszym Iphone na końcu była wstawka, że oba telefony oferują praktycznie równorzędną jakość oprócz tego, że samsung robi lepsze zdjęcia na 100x zoomie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@baczex: zdaje sobie sprawę ze jakbym sie przesiadl na średniopolkowca to aparat i tak byłby duzym przeskokiem (teraz mam Huaweia p20pro w którym zbiłem szklo obiektywu i mimo naklejenia nowego pyłek pod spodem jest wiec utrata jakości niestety musiała być).

Kwestia drogich/nowych telefonow jest taka ze one tez beda mialy dlugie aktualizacje. P20pro mam 4 lata i miesiac temu dostal aktualizacje do nowego miui co jest niesamowite. Twoj s20fe też jest
@DiegoCosta: No to jest jeszcze parą upierdliwie zagadnienie rozdzielczości faktycznej... W sensie - przed każdym ekranem o dowolnej rozdzielczości możesz usiąść w dowolnej odległości, nie? No i wrażanie będzie od tego wszystkiego zależało.
Tak jak kiedyś było VHS w gówno rozdzielczości - ale to było dostosowane do aktualnych warunków. Jakbyś dzisiaj to puścił na 4k, to by Ci oczy wypadły...
Ponawiam pytanie - chcesz mieć kolekcję po prostu do chwilowych wspomnień,
Pobierz
źródło: comment_1663761220HAflMdDQoOOWZJiDXWayf5.jpg
@DiegoCosta: wszystko zalezy od tego co chcesz z tym zdjeciem dalej zrobic. Jeśli obejrzec na kompie/telefonie/tv to flagowce beda ok, choc aparat to jest inny poziom.

Żona ma iPhona 13pro, zdjecia robi super, ale jak porownam ze zwyklym bezlusterkowcem za 1000zł z kitowym obiektywem to iphone nie ma nawet startu. Mam znajomego fotografa, ktory z tego zyje i ma sprzetu za kilkadziesiat tysiecy i prywatnie iphona 13pro i mówił że jakością
No to myślę, że cokolwiek współczesnego starczy.

@DiegoCosta: I jeszcze jedna uwaga - to chyba jest tak, jakbyś się zastanawiał jaki samochód kupić - w danym budżecie - ze względu na przyspieszenie do setki. W normalnym użytkowaniu to nie będzie miało znaczenia, i tak będziesz się go musiał nauczyć. Zwłaszcza, jak pojedziesz na wakacje z rodziną i załadowanym bagażnikiem - nagle to będzie całkiem inna maszyna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: moja żona też ma 13pro i pewnie bym po prostu kupił ale nie podoba mi się polityka apple więc nie będę ich wspierał
@sierpien22: No niestety to minus fanów technologi - jak już kupować to coś co jest po prostu najlepsze, zwłaszcza że ma to być inwestycja na kilka lat

Analogia z autem ciekawa - bo mialem podobny ból głowy, jak nie większy :P
@DiegoCosta: A już tak dla sportu zapytam co dokładnie w tej polityce Ci się nie podoba? Brak zmian? Ograniczenie napraw? Brak dostępności części?

W jakotakim ekosystemie jestem od kilku miesięcy i trzeba im przyznać ze czas życia produktu maja nie do pobicia. Mam w domu jakiegoś starego samsunga a3 i iphona 6s z tych samych lat. Na a3 YouTube zacina a 6s mógłbym spokojnie wziąć i używać na codzień jako podstawowy
@DiegoCosta: Ale wiesz, jedna rzecz to fani technologii - tej faktycznie nowej, dającej nową wartość dodaną. A inna rzecz - szukanie wyboru wśród danych marketingowców przerzucających się dowolnie wybranymi wskaźnikami.
Najważniejsze, do czego TY chcesz mieć te zdjęcia.
PS - mam takiego kolegę, świrka fotograficznego, ja to chyba w życiu bym nie zarobił na jego sprzęt. I też kilka lat temu po wódeczce wpadł na nastrój - a na #!$%@? to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: chodzi o to co #!$%@?ą z cenami iphonow, to jeszcze jako tako da się wytłumaczyc ale podnoszenie cen starych modeli i wycofywanie ich ze sprzedaży to żenada

A porównanie a3 i 6s wg mnie nietrafione imho bo 6s to był flagowy model a a3 jako tako w momencie wydania był gruzem. Żony były s9 mimo 4gb ramu też daje rade

@sierpien22: O ile z pierwszym się zgodzę o tyle
@DiegoCosta: Ale tu się i tak ze mną zgadzasz :) Ok poprawię - liczy się to co WY chcecie robić :)
9x15 - człowieku spoko oko. Na pogrzeb teściowej przerabiałem zdjęcie ze starego smarta, w perspektywie całego ukwieconego ganku była zdejmowana (bo ta cholera normalnie się nie chciała fotografować i nie było solidnego ujęcia :). Do kaplicy był potrzebny mały wycinek - popiersie; i to w większym formacie, by ludzie coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sierpien22: ja się generalnie ze wszystkim zgadzam co piszesz, ale pytanie startowe było takie czy jest jakiś ranking czy coś takiego bym mógł sobie poczytać :D

Po prostu chce dokonać świadomego wyboru wiedząc że ten robi lepsze zdjęcia w nocy, a ten ma lepszy zoom :D