Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bauzzer: czytam Wojczala od dobrych 4 lat i dopiero z wykopu dowiedziałem się, że polecał Ziębę na blogu. W ogóle to się nie przejawiało w jego merytorycznych wpisach na blogu czy twitterze, dlatego stawiam, że propsował go na samym początku bloga. Potem zapomniał albo nie wpływało to na jego analizy, przez co wisiało to na stronie, aż nabrał popularności (twój screenshot pokrywa się z momentem jego "wypłynięcia") i ludzie w końcu
Dla mnie Wojczal może sobie wierzyć w Wielką Lechię, ale wypunktował Bartosiaka prawidłowo ( ͡° ͜ʖ ͡


@Mjj48003: tyle, że niektóre punkty jak o NATO czy siłach pancerno zmechanizowanych to wlasnie z książek o Lechii zaczerpnął a nie z ANW. Zresztą, niesamowite jest jak Wojczal pragnie atencji jaką ma Bartosiak i od kilku tygodni każdy niemal jego Tweet to nawiązanie do Bartosiaka. Strasznie nudne to się zrobiło.
Jeśli ANW opiera się na tej koncepcji, to wojna na Ukrainie pokazała, że opieranie całej armii na tej koncepcji to głupota.


@Anthermil: czyli nie wiesz, bo nie czytałeś ale widziałeś punkty Wojczala, który nie wiadomo ile przeczytał i ile zrozumiał a ile przekręcił ale to wcale nie przeszkadza ci się wypowiadać :)))
@nikifor: No nie przeszkadza no i co? Napisałem coś negatywnego o ANW? Nie.

Napisałem tylko, że założenie z góry, że wpuszczamy wroga na swój teren i tam go rozbijamy to głupota, co pokazała wojna na Ukrainie, która przechodzi teraz do kontrofensywy dzięki wypaleniu orków w Donbasie.
@Mjj48003: tylko dlatego ze atak na starlinka bylby atakiem na stany zjednoczone. Zalozmy, ze Rosja atakuje Polske i niszczy jej satelity radarowe Icyeye. mozna to sobie wyobrazic, ruskie testowo juz swoja satelite zestrzelily.
6 oraz 7 akurat okazały się trafne. Ukraina zamiast bronić się na granicy wpuściła wroga w głąb terytorium i tam zaczęła ich wykańczać. Serio sa jeszcze ludzie którzy wierzą w obronę na "rubieżach"?

Serio pytam, czemu Wojczal te 2 tezy pokazał jako nietrafione? Żeby nie było, z reszta się zgadzam (z wyjątkiem wątku o lotnictwie, bo tutaj mam lekkie wątpliwości, ale niczym niepodparte więc się nie wypowiadam).


@recznik_z_ikei: pokaza

fazę wojny
@Jachnucy: Tu akurat prawda, pojedyncze kolumny rosyjskie docierały nawet do centrum Ukrainy, chociaż to wynikało z modelu inwazji, Rosjanie liczyli, że przejadą się bez walki do Kijowa i zrobią defiladę w paradnych mundurkach.
@Anthermil: To ci już @recznik_z_ikei wyjaśnił

Ja powiem tak. Przed ANW koncepcja obrony PL zakładała obronę na linii Wisły a wszystkie ciężkie brydagy wyposażone w nowszy sprzęt były daleko na zachodzie kraju (Żagań, Świętochowice). Bartosiak jeszcze przed ANW w swej książce "Rzeczpospolita..." pisał, że nie możemy mieć ich tak daleko, bo nie zdążą dojechać. Co było potem? Macierewicz przeniósł nowe Leopardy do Wesołej (nie pamiętam zależności czasowych, wcale nie sugeruję, że
@nikifor: Co mi niby wyjaśnił? Nic mi nie wyjaśnił, bo pisał oczywistości. Ja pisałem domyślnym założeniu na którym ma być budowana cała nowa armia, a on o tym, że obronę trzeba dostosować do konkretnego przypadku. Ta wojna pokazała, że da się wypalić ruskich uporczywą obroną. Dalej mi się nie chce już na ten temat pisać, po raz enty to samo zdanie xD

Czyli Bartosiak oparł się na błędnych założeniach, on sam