Wpis z mikrobloga

Oglądałem Q&A u Bartosiaka, a teraz oglądam krytykę ANW przez Wojczala i po 30 min stwierdzam że Wojczal go ora jak chce xD

Z takich celniejszych ciosów to:
- Bartosiak zmienia zdanie, np. najpierw mówi że musimy być gotowi na konkretny wariant wojny, a potem że armia musi być gotowa do różnych typów wojen.
- 21 lutego mówił że Rosja nie chce dużej wojny w Europie, poza tym ANW była tworzona pod wariant, że Ukraina nie jest w rosyjskiej strefie wpływów (czyli zaczyna wojnę z NATO mając nie podporządkowaną Ukrainę - seems legit)
- Bartosiak się co chwilę odgraża, że pojedzie do USA i Ci co to krytykują będą się wstydzić. Tutaj trzeba przyznać że Bartosiak odlatuje, bo na Q&A dzisiaj też mówił, że kiedyś wyjdzie kto przy tym współpracował, że ludzie w wojska i ministerstw, tylko teraz nie można mówić (ciekawe czemu Błaszczak ma to w doopie). Ludzie mieli się dowiedzieć co jest źle w ANW po wizycie w USA i Izraela, ale nic o tym nie mówią. W Izrealu powiedzieli że 10 lat zajmie wprowadzenie ANW
- niby chcą debaty, ale np. jak gen. Pacek powiedział że chętnie by podebatował i powiedział co mu się nie podoba to już nie ciągną tematu.

#bartosiak #wojczal #geopolityka #wojna
  • 4
Z takich jeszcze ciekawostek co były w drugiej części filmu:
- ANW zakłada obronę przez wycofanie, a w Białymstoku zostałby tylko WOT czyli pewnie byłby drugi Mariupol + oddanie tych terenów powoduje że oddajemy dobrze zalesione tereny, gdzie na Białorusi są po ich stronie pola, więc lepiej bronić granicy, bo byśmy mieli ich na widoku, a przy odbijaniu ponosimy większe starty.
- brak marynarki wojennej powoduje że mamy taką samą blokadę jak
Oglądałem kawałek live, dosłownie kilka minut i usłyszałem od Bartosiaka, że założenie ANW było słuszne odnośnie Marynarki Wojennej (tzn. nie ma co inwestować w MW bo drogo xD) co potwierdza przykład zatopienia flagowego okrętu floty czarnomorskiej (xD) Moskwy jednocześnie twierdząc, ze wybrzeże tutaj wygrywa z wodą. Szkoda ze Moskwa to było stare pruchno a nie flagowy okręt, i szkoda ze te Harpoony czy inne pociski nie potrafią tak fajnie przeciwdziałać kilku-kilkunastu Kalibrom