Wpis z mikrobloga

@Szokatnica: prawdopodobnie oni też. Przypuszczam, że dla modeli też leci jakiś %


@Konata: Zdjęcia na stocku sprzedaje fotograf, nie modele.
To fotograf bierze modeli i się z nimi ugaduje oraz podpisuje umowy. Jak się z nimi ugada na % to da im % (ale uwierz mi, żaden model nie będzie chciał robić za % bo to wyjdzie śmieszny pieniądz. Bo nie każde zdjęcie sprzedaje się tak jak myślisz i nie
@Szokatnica: wiem, że sprzedaje fotograf, sama zdjęcia stockowe sprzedaje - co prawda nie z ludźmi ale jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Być może, gdy modele w trakcie współpracy z fotografem ogarnęli, że zdjęcia z nimi się dobrze sprzedają albo właśnie krążą po necie, ugadali się na inne zasady
Być może, gdy modele w trakcie współpracy z fotografem ogarnęli, że zdjęcia z nimi się dobrze sprzedają albo właśnie krążą po necie, ugadali się na inne zasady


@Konata: Na przyszłe może tak... na te które już latają niby z jakiej paki? Model był na focie, dostał pieniądze za usługę podpisał umowę. Dlaczego niby fotograf miałby rezygnować ze swoich zysków bo ktoś nagle zmienił zdanie, że chce się inaczej rozliczać?
ale ja nic nie napisałam o zdjęciach które już były puszczone w stocka na innych zasadach a właśnie o tych przyszłych. Myślałam, że to logiczne


@Konata: Wiesz błędne przypuszczenia założyłaś od początku, więc nie licz, że nagle ktoś zacznie się spodziewać, że myślisz logicznie.
Co do jeszcze zdjęć to i tak jak już jesteś znaną osobą bo spopularyzowały Cię memy i internet to nie znaczy to, że przełoży się to na