Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy przed podpisaniem umowy można zmienić pracę?
Teoretycznie pierwszego paźdzniernika jestem zatrudniony w pracy X. Przeszedłem rekrutację i no zadzwonili, że od pierwszego października zapraszają na podpisanie umowy. Ale wczoraj dostałem znacznie lepszą ofertę za praktycznie 2x tyle. Czy nie będzie to problemem prawnym jeżeli zadzwonię do tych pierwszych i powiem, że no niestety lepsza ofertę znalazłem? ALbo po prostu się nie pojawię i nie podpiszę nic?

Wiem, że to trochę niekulturalne... No ale... Życie jest niekulturalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #prawopracy #pracodawca #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632ed71ebf45688ad59100ab
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Czy przed podpisaniem umowy można zmienić pracownika?
Teoretycznie pierwszego paźdzniernika zatrudniam pana X. Przeszedł rekrutację i no zadzwoniłem, że od pierwszego października zapraszam na podpisanie umowy. Ale wczoraj zgłosił się znacznie lepszy kandydat, który chce praktycznie 2x mniej. Czy nie będzie to problemem prawnym jeżeli zadzwonię do tego pierwszego i powiem, że no niestety lepszego kandydata znalazłem? ALbo po prostu jak się pojawi, to nic z nim nie podpiszę i