Wpis z mikrobloga

@motorbreath87: posiadałem ten zestaw. tak prosty a miał tak fajne funkcje i światła i dźwięki uruchamiane tymi trzema przyciskami. Z ery gdy lego nie opłacało się robić takich zestawów. Fajny był astronauta i kojarzę ten sam dolny element wykorzystywany był przy wahadłowcu i przerabiałem nie raz tą rakietę na niego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@motorbreath87: o i jest Pan Astronauta, oj sznurki czy te siatki co mieli w serii res-q i innych tak. Silników czy światełek poza tym zestawem chyba nic nie posiadałem - rodzice raczej należeli do tych biedniejszych wtedy ;/
Ale kurcze, cholernie mi się podobają te stare lego z połyskiem czy to mieczy świetlnych chrom czy elementów jak aquazone miały czy jak tutaj pokrywa hełmu. Świetna sprawa ohhh.

I dopiero teraz ogarnąłem.
  • Odpowiedz
@FightingCookie: > serii res-q
Oj tak, i to druga moja fascynacja - legowe narzędzia (ʘʘ).

U mnie podobnie, rodzice nie mieli wtedy masy pieniędzy, a LEGO tania zabawka nie było - no i wiadomo, dziecko tego nie rozumialo.. ale co pamiętam z tamtych czasów 50% frajdy dawały zestawy, 25% przeglądnie katalogu i kolejne 25% oględnie tych zestawów na żywo w sklepie ( ͡° ͜ʖ ͡
motorbreath87 - @FightingCookie: > serii res-q 
Oj tak, i to druga moja fascynacja -...

źródło: comment_1664046195GpWQPScOpvfWKmK8PF5NoS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@FightingCookie: > I dopiero teraz ogarnąłem. Ten zestaw ma już swoje lata a klocki bez odbarwień i naklejki dobrze wyglądają, dopiero teraz otwarty został karton? (ʘʘ)

Oj nie, aż tak cierpliwym dzieckiem nie byłem :P ale wtedy zestawy głownie trzymałem w pudelkach/szafce - a teraz blisko 20 lat lezą bezpiecznie w pudle.
A odbarwienia lekkie są - tu na tle młodszego brata ( ͡º ͜ʖ
motorbreath87 - @FightingCookie: > I dopiero teraz ogarnąłem. Ten zestaw ma już swoje...

źródło: comment_16640468269zKU3sOCPs8nSItaxoM07u.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@motorbreath87: OMG ale cudny. Niesamowitą nostalgią mnie teraz uderzyłeś.
Takie to proste a tak przyjemne dla oka - dlatego też kochałem patrzeć na katalog któryś z lat 90 zdaje się w którym był w tej samej kolorystyce pasażerski pociąg. Seria Res-q dla mnie to coś magicznego i nostalgia bardzo mocno. Ostatnio byłem w Gdańsku u pana Wojtka w sklepie i złożyłem sobie ludziki z torsami z res-q. NORMALNIE NIE UMIAŁEM SIĘ
  • Odpowiedz
@FightingCookie: Ten heli res-q byl mega - podwójne kabiny ahh (ʘʘ).

Jak się uda skompletować, to jutro wrzucę mój pierwszy zestaw który dostałem na słynną komunie ( ͡° ͜ʖ ͡°), po nim już mocno czuć wiek oraz częstotliwość składania, i podobnie umiałem go złożyć od zera bez instrukcji - ciekawe czy teraz, po tylu latach by się udało.

No nie posiadam perełek :)
motorbreath87 - @FightingCookie: Ten heli res-q byl mega - podwójne kabiny ahh (ʘ‿ʘ)....

źródło: comment_1664049978ypmfZ5HVCzWfIDipEr0fDJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@janusz_mustermann: jak ja dobrze pamiętam ten wpis :D mirku prawie łzy nostalgii mi wtedy wywołałeś. Marzenie było moim kiedyś to wszystko posiadać. Świetna serio długo jej nie zapomnę <3

ps
zabawne jak widzę na olx helikopter za 150 zł cały komplet. Ciekawy jestem ile on kosztował wtedy w sklepie.czasami kusi mnie taką serię sobie zafundować ale brak miejsca a trzeba je na inne lego :D
  • Odpowiedz
@motorbreath87: > Rodzice wiedzieli - wtedy i teraz - ze maja kategoryczny zakaz pozbywania się/oddawania moich rzeczy

Bardzo dobra jest to zasada :) żałuję swojego lego czasem bo gratki z 1 serii star wars miałem czy wiele city w tym res-q i inne takie :D Kocham nostalgicznie lego i te nowsze zestawy. LEGO jest świetne :) I uwielbiam czytać tu wpisy czasem z tymi starymi zestawami czy nowymi i zwyczajnie jarać
FightingCookie - @motorbreath87: > Rodzice wiedzieli - wtedy i teraz - ze maja katego...

źródło: comment_16640526316DXTr98W2xJYlkQl37M7f8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FightingCookie: brickset podaje RPP $25, w 1998r. Dolar był po prawie 3.5 PLN czyli 87.5 PLN. Ma to sens bo mam pudełko z Shogunem na koniu z tego roku z naklejka 10 PLN.
W sklepach była marża spora więc pewnie Heli mógł kosztować ponad 100zl (może nawet 150?) i przy przeciętnych zarobkach 1200 PLN (ale rok później już 1700 PLN). Kto zarabiał przeciętną? Nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@janusz_mustermann: a no dostałem na święta bodaj na mikołaja to kto wie ile rodzice wydali ;/ ale długo męczyłem o niego i zawsze się zatrzymywałem przed wystawą gdzie stał gdy przechodziliśmy obok to pewnie zbierali trochę na to. Dzięki za sprawdzenie :) Jakby mi brakowało powodów by być wdzięcznym moim rodzicom ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i słabość do 6451. Taka prosta łódka a tyle fajnych opcji
  • Odpowiedz
@motorbreath87: OMG miałem ten zestaw, nadal w głowie pamiętam zwięki jaki ten silnik wydawał. Pierwszy brzmiał jak stereotypowe obliczenia komputerowe, drugi to alarm i trzeci imitował dzwięk silnika rakietowego (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@janusz_mustermann: pewnie już klocki zbytnio poluzowane z tymi antenami, ostatnio dorwałem naboo starfightera n1 też tak antent na 1 stud ma i się fajnie trzymają ale to dwukrotnie młodsze klocki....

No świetne to zestawy były bo pełne wszystkiego nawet ze swoją prostotą. Tak jak rakieta OP była banalna w swojej konstrukcji miała względnie świetne tematyczne opcje jak pamiętam na 3 części się rozkładana. przednia służyła jako satelita a środkowa jako kabina
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FightingCookie: używane RES-Q nie były takie drogie. Najgorzej było dostać bazę kompletną i w dobrym stanie - ten drugi warunek chyba ważniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do naklejek - kiedyś na to nie zwracałem uwagi a teraz jeśli się nie odklejają to ich nie wymieniam. Po prostu życia by nie starczyło ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz