Wpis z mikrobloga

Doszedłem do ciekawych wniosków i postanowilem sie nimi z Wami podzielić. Aktualna generacja konsol jest tym co sobie wyobrazałem za dzieciaka jako "granie w przyszłości". Całe życie grałem na PC(26lvl here), czesto high endowym, zaczynałem 100 gier miesięcznie i prawie żadnej nie umiałem skończyć ani się wciągnąć. Miałem krotkie epizody z PS3, PS4 ale wyglądało to podobnie-konsole szybko przestawaly byc uzywane i sie kurzyły. Potem z okazji covida xD kupiłem Xbox series S bez zadnych oczekiwań i cos we mnie kliknęło-wygoda, szybkie dzialanie, stand by, blyskawiczny loading, zawsze 60 klatek bez cudowania w opcjach i zastanawiania sie czy mi pojdzie czy juz czas na upgrade, granie na wielkim tv na kanapie, no i game pass. Przeszedlem kilkanascie gier na pełnej zajawce po czym dokupilem PS5 i ograłem kolejne swietne gry, wiele tych ze starej generacji ale w koncu w 60 klatkach i ekspresowymi loadingami. Teraz juz nie wyobrazam sobie powrotu do PC. Na padzie operuje mi sie świetnie, chociaż obsluga pada w strzelankach wymagala przejścia 2-3 FPS'ów. Teraz bez problemu pykam w multi COD, fortnite nawet z crossplay.
Wszystkie gry wyglądają super, sa rozwiniete technologicznie, płynne, szybkie, do gry wskakuje 5s po kliknieciu "włącz" na konsoli a to wszystko na wielkim ekranie z super wibrującym padem bezprzewodowym w rece-normalnie wizja przyszłości 12 letniego mnie. Future is now, czasami tego nie doceniamy (ʘʘ)
Oczywiście wpis nie ma na celu wywolania wojny konsolowcow vs pc, dzisiejsze high endowe PC dla ludzi preferujacych siedzenie przy biurku tez musi byc super doswiadczeniem. Gdybym potrzebował komputera tez np do pracy pewnie nadal wolałbym inwestowac w upgrade kompa niz konsole. Tym bardziej, ze na PC mozna ograc juz wiele swietnych gier ekskluzywnych.

#gry #ps5 #ps4 #xbox #pcmasterrace #oswiadczeniezdupy
  • 65
I naprawdę trzymanie całej klawiatury czy laptopa na kolanach jest lepsze niż kompaktowy pad


@nostalgiwolf: trafianie we wszystko 360 no scope bez autoaima i spowolnienia czasu jest lepsze niż szarpanie się za każdym razem kiedy trzeba strzelić z łuku. Jak grałem w Horizona M&K czułem się jak drapieżnik szczytowy, nic nie mogło mi podskoczyć. To uczucie 'sprzedało' mi grę i sprawiło że robiłem ng+ na ultra hard a zwykle nie bawię
ciekawe ile lat im zajmie zrozumienie ze mozna grac na pc z padem na kanapie przed tv. nie ma zadnej funkcji w windowsie ktora wykrywa lezenie na kanapie i blokuje wtedy granie wyswietlajac reklame xboxa xD.


@SmugglerFan: I męczyć się z Windowsem, który jest kompletnie nie dostosowany do obsługi padem.

A jak ma się dom i PC jest w innym pomieszczeniu niż TV (np. PC w sypialni a TV w salonie)
za każdym razem jak chcę pograć na telewizorze to mam przenosić PC'ta


@nostalgiwolf: moonlight? kable usb to fiber i hdmi/dp to fiber? Zobacz sobie jak Linus ma kompa w piwnicy i w całym domu do niego monitory i peryferia.
trafianie we wszystko 360 no scope bez autoaima i spowolnienia czasu jest lepsze niż szarpanie się za każdym razem kiedy trzeba strzelić z łuku


@keton22: No ja się nie muszę szarpać by grać na padzie. I mogę grać znacznie wygodniej bez potrzeby trzymania czegokolwiek na kolanach. Klawiatura to jeszcze, ale gamingowe laptopy potrafią tak się zagrzać podczas grania, że trzymanie go na kolanach jest dalekie od komfortu.
moonlight? kable usb to fiber i hdmi/dp to fiber? Zobacz sobie jak Linus ma kompa w piwnicy i w całym domu do niego monitory i peryferia.


@keton22: Porządne połączenie przewodowe wymaga przeciągania kabli i kupna dobrego sprzętu sieciowego, a WiFi daje opóźnienia, plus też wymaga dobrego sprzętu sieciowego. Inny problem jest taki, że i tak muszę iść do pomieszczenia i tego PC włączyć, a skoro już tam idę to równie dobrze
@nostalgiwolf: tak tak fanboju, tak tak. Zostawmy to, nie dogadamy się. Wiem że nie jestem jakoś bardzo wyjątkowy unikając strzelania na padzie. Why not both? Tak jak piszę obsługa M&K na konsoli już jest tylko w retailu sztucznie blokowana. 'Bo tak'.
I męczyć się z Windowsem, który jest kompletnie nie dostosowany do obsługi padem.

A jak ma się dom i PC jest w innym pomieszczeniu niż TV (np. PC w sypialni a TV w salonie) to za każdym razem jak chcę pograć na telewizorze to mam przenosić PC'ta? Czy może podłączać się zdalnie przez WiFi i grać z input lagiem? Nie no faktycznie, super alternatywa i dokładnie to samo co konsola. XD

Ciekawe
@Artur_w: napisałeś " Do czasów PS2 i Xboxa czy Gamecube 60 fps było standardem".
gra scina mocno takze jak sie gra bez split screena.
gier chodzacych w 30 fps i nizej bylo mnostwo na starych konsolach. 60 fps nie bylo standardem.

to jest dla ciebie gra w 60 fps?
SmugglerFan - @Artur_w: napisałeś " Do czasów PS2 i Xboxa czy Gamecube 60 fps było st...
tak tak fanboju, tak tak.


@keton22: Nie wiem skąd te zarzuty o fanbojstwie jak pośrednio przyznałem ci rację. Na padzie nie da się wygodnie grać we wszystko (np. we wspomniane strzelanki) i ja tego nie neguję. Mimo, że wolę konsolę obecnie to sam mam kilka gier, w które nie wyobrażam sobie grać na konsoli. Tyle, że są też gry, w które znacznie lepiej gra się na padzie i na padzie w
jak juz masz gre odpalona to nie musisz nic w windowsie sterowac padem ani niczym innym. wiekszosc gier na pc przechodze na padzie.


@SmugglerFan: Tyle, że muszę ją najpierw odpalić. Niby jest Steam Big Picture i teoretycznie można go walnąć w autostart, no ale znowuż Steam to nie jedyna platforma z grami na PC, a inne launchery nie zawsze tak dobrze radzą sobie z padami.

jak masz w innym pomieszczeniu pc
Tyle, że muszę ją najpierw odpalić. Niby jest Steam Big Picture i teoretycznie można go walnąć w autostart, no ale znowuż Steam to nie jedyna platforma z grami na PC, a inne launchery nie zawsze tak dobrze radzą sobie z padami.


@nostalgiwolf: a komentarze na wykopie tez piszesz padem?

No jak się ma w jednym pomieszczeniu to zgodzę się, że da się to ogarnąć w miarę wygodnie. Można wtedy też bezprzewodową
a komentarze na wykopie tez piszesz padem?


@SmugglerFan: Siedzę przy biurku na którym jest klawiatura i myszka podpięta do PC'ta. W całym tym moim wywodzie chodziło właśnie o to bym nie musiał tego robić. Nawet jak mogę grać na PC padem to i tak muszę do niego fizycznie podejść i użyć klawiatury i myszki. O ile w jednym pomieszczeniu jak opisałeś to może działać całkiem spoko, o tyle w domu gdzie
@nostalgiwolf: mam klawiaturę z touchpadem oraz pada Xboxa pod ławą i nie musze podchodzić. Mam PC i PS5 i wszystkie gry multiplatformowe na PC wyglądają i działają o wiele wiele lepiej niż na PS5 czy XSX. Na TV 4K dobrze to widać.
@rybak17: I jak dobrze działają te bezprzewodowe rzeczy jak PC jest w innym pomieszczeniu? A PC jak odpalasz, zdalnie tą klawiaturą?

Poza tym nadal jest różnica. Na konsoli nie potrzebujesz żadnej klawiatury z touch padem by odpalić grę. Starczy ci sam pad. Na PS5 czy XSX dużo gier chodzi w 60 FPS, to, że PC ma trochę lepsze tekstury czy inne efekty to też nie jest rzecz, bez której nie można
u mnie PC jest w tym samym pokoju.


@rybak17: No właśnie, a ja miałem na myśli sytuację gdzie ma się dom i PC stoi w innym pomieszczeniu niż telewizor na którym chcesz grać. W jednym pomieszczeniu to żaden problem, sam załatwiałem to przez długi przewód HDMI.

Efekty są trochę lepsze tylko dużo lepsze i widać to na ekranie 4K.


Jeżeli przywiazujesz do tego wagę to może i tak. Mi natomiast trochę