Wpis z mikrobloga

@dktr a niby co, antena na kominie? XD

Typie edytujesz komentarze, że wychodzi na to, że to niby ja jestem tym bucem przed telefonem. ()
@miwex: Odpowiednia antena, zainstalowana w odpowiednim miejscu, przyłączona odpowiednim przewodem. Przy +30km trzeba to już zrobić starannie aby nie było problematyczne.
@dktr i tak i nie, w mieście nie daje rady antena pokojowa, z dokładnym wzmacniaczem przed kablem 20db, niewielka poprawa, ale nadal efekt zacinania i nie wyszukuje wielu kanałów. Przy montażu anteny zewnętrznej, pomogło, ale siła sygnału miała w granicach ~56, jakość coś około 60. Przy dołożeniu za anteną wzmacniacza firmy Terra uhf 30db, ten bez potrzeby zasilania z gniazdka, wszystko 100 na 100, od nadajnika w linii prostej to 7km
@miwex: Nie wiem kto myśli że "jesteś tym bucem przed telefonem", bo na pewno nie ja. Dopisałem tylko "że służą do czego innego". I dobrze że pytasz przed zakupem, nie wywalisz kasy w błoto. Wzmacniacz stosuje się po to aby dopasować poziom sygnału na gniazdku końcowym jeśli rozdzielasz na wiele gniazd, albo masz bardzo długi przewód antenowy który wprowadza już istotne tłumienie. Jeśli do samej anteny dociera już słaby sygnał to