Wpis z mikrobloga

@gokish: @ZdeformowanyKreciRyj: shit, there we go again xD

@slackbot: Na szczęście mam już przygotowany tekst ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ja korzystam z 3M 7500, natomiast dość obiecująco prezentuje się dostępna w sieci Jula maska Elipse: https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/bhp/sprzet-ochrony-drog-oddechowych/maski-i-polmaski-oddechowe/polmaska-000036/

Co MUSI mieć dobra maska do biegania?
Proste:
1. Filtry oddzielone od "komory oddychania" jednokierunkowymi zaworami. Chodzi o to, by w żadnym wypadku wydychane powietrze nie przechodziło przez
Pobierz enron - @gokish: @ZdeformowanyKreciRyj: shit, there we go again xD

@slackbot: Na szc...
źródło: comment_1664560465SjhtDNBjL0ITjNF5wCVNXU.jpg
1. zerowe koszty utrzymania: filtry przez które nie wydychamy powietrza w żaden sposób się nie zasyfią, więc filtrów nie wymieniamy NIGDY (!) chyba że się fizycznie uszkodzą. Ewentualnie jeśli filtr z pochłaniaczem węglowym, to być może po jakimś dłuuuugim czasie węgiel przestanie już odsiewać zapachy.


@enron: @slackbot: Przy czym polecam z pochłaniaczem, bo nie czuć zapachu na przykład fajek jak się stoi wśród palących. Nie czuje się na też przykład
@enron: A co polecasz na normalne spacery po ulicy? Nie do biegania ;€


@Emulsja: szukać masek z certyfikatami. Respro coś tam twierdzi o ffp2 w niektórych przypadkach, pytanie czy im wierzyć. Wiadomo, każda maseczka coś tam daje o ile jest w miarę szczelna i ma prawdziwe filtry a nie jakieś atrapy.

Osobiście bym kombinował z tą maską z Juli
@enron: Mam respro i nie wiem czy są jakieś super. Dlatego szukam alternatywy ;)


@Emulsja: no ja respro przypłaciłem wizytą w szpitalu, ale to samo by było z dowolną neoprenową ¯_(ツ)_/¯
Generalnie te neoprenowe cholernie niehigieniczne są. A respro przy okazji koszmarnie drogie, biorąc pod uwagę że filtr należałoby wymienić co parę wyjść.
@enron: Widzę że na serio to traktujesz. Bawisz się w to od lat czy od niedawna? Bo u nas większość przed 2020 nie wiedziała co to maska. xD I zawsze poza domem to nosisz?


@Pieniek1991: w sumie musiałem aż sprawdzić - wygląda na to, że od minimum 7 lat. Maskę zakładam tylko na bieganie - to jest w końcu godzina z hakiem hiperwentylacji. Jak w powietrzu jest straszny syf to
@enron Pytam bo ja nawet prawie całą tą pandemię przechodziłem bez maski w 2020 było to nielegalne więc olałem a jak to w miarę zalegalizowali to sobie załatwiłem zaświadczenie. Łącznie mi wyszedł miesiąc chodzenia w masce takiej z siateczki antymandatowej. xD A sam z własnej woli to nigdy bym nie założył a już w szczególności takich jak pokazałeś na zdjęciu. Oczyszczacza powietrza też nie mam i mieć nie będę. Ja codziennie muszę
@enron Pytam bo ja nawet prawie całą tą pandemię przechodziłem bez maski w 2020 było to nielegalne więc olałem


No ja też i pewnie większość ludzi.

a jak to w miarę zalegalizowali to sobie załatwiłem zaświadczenie. Łącznie mi wyszedł miesiąc chodzenia w masce takiej z siateczki antymandatowej. xD


Mi już się tak kombinować nie chciało, jak ktoś bardzo się burzył to zakładałem. Leń jestem ¯_(ツ)_/¯

A sam z własnej woli to nigdy
@enron: jeśli nie biegam, ale czasem wychodze do sklepi/na siłownie itp i nie chciałbym nosic takiej wielkiej maski - jest sens kupować mniejsze takie do 5 dyszek zeby chociaż trochę zniwelować wpływ smogu?
@enron: jeśli nie biegam, ale czasem wychodze do sklepi/na siłownie itp i nie chciałbym nosic takiej wielkiej maski - jest sens kupować mniejsze takie do 5 dyszek zeby chociaż trochę zniwelować wpływ smogu?


@KartaSieciowa: coś tam może to da, ale ja już bym raczej spróbował tej Elipse z Juli.