Wpis z mikrobloga

Siema mirasy. Krypto interesuje się od dawna, ale nigdy nie interesowała mnie gra z dźwignią. Staram się ogarnąć w teorii jak wygląda taka gra na x5 (dla przykładu) Rozumiem, że jak mój kapitał wynosi 1000 $ i zagram powiedzmy long'a na x5 za 1k $ wchodzę za 5k. Jeśli cena pójdzie o 10% do góry i zamknę pozycję to na saldzie będę mieć 1500$. Co jeśli pójdzie 10% w dół? Tracę 500$ i zostaję z 500$. Do tego momentu wszystko czaję.
Ale...
Jak wygląda na binance gra z dźwignią kiedy nagle cena jebnie np. -50% (czyli z 5k zrobi 2,5k). Giełda zabezpiecza jakoś grającego i nie pozwala grać kiedy straty przekroczą jego budżet który poświęcił na daną pozycję? Czy leci bez opamiętania dopóki sam nie zatrzymasz karuzeli bagna i później musisz spłacać pożyczony becel?
#bitcoin #binance #gielda #kryptowaluty
  • 27
  • Odpowiedz
@wiorekogorek:
long otwarty przy ~19800 (15x) obecnie przy stratach dokładam 6k BUSD do pozycji przy cenie 19460
nazwijcie mnie debilem, bo pewnie nim jestem xD

także OP uważaj, bo to gra niewarta świeczki jak nie masz dużego kapitału i nie możesz sobie pozwolić na grę na małej dźwigni. Szybkie zyski na dużej dźwigni kuszą, ale w 80% #!$%@? Cię z rowerka przy małym doświadczeniu.

Na początek zakładaj stop lossy przy -3%,
  • Odpowiedz
@v3rs4ce: trzy elementy

- Analiza techniczna
- Zarządzanie ryzykiem
- Emocje / psychologia

Każdy z nich musisz mieć opanowany na minimum na poziomie dobry, wtedy długofalowo będziesz generować zysk.

Inaczej będziesz dawcą kapitału jak 90% graczy na dźwigni - a wydaje mi się, że tych co #!$%@?ą jest jeszcze więcej.
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: @anarki2020: @wiorekogorek: Ogólnie to wszystko prawie zawsze lecialo na ledger'a, bawilem się może na jakiś altach drobnymi w pracy, żeby zrozumieć rynek, obserwować sobie zachowania itp. Nigdy mnie nie interesowały żadne dźwignie, dlatego po prostu zapytałem żeby się doedukować, więc luz. Dzięki za informacje panowie. Słyszałem, że większość ludzi, którzy faktycznie coś z tego mają gra 2x, a na wyższych zaczyna się hazard. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@anarki2020: @v3rs4ce:
nie skupiałbym bym się na analizie technicznej przy inwestycji o terminie dłuższym niż jeden dzień. W tym roku krypto jest silnie skorelowane z indeksami SP500 i Nasdaq, te z kolei są mocno powiązane z obecnym kryzysem na Ukrainie oraz polityka monetarną US. Obserwuj FED i ruchy giełd, jak dobrze połączysz kropki to wyjdziesz na tym na plus :)
  • Odpowiedz
@v3rs4ce: idź spekulować na czymś normalnym czego wartość rynkowa opiera się o dające się do przewidzenia rzeczy. W krypto obecnie jest w 95% jedynie spekulacja. Krypto to najgłupszy asset do tradingu. Nie mam pojęcia dlaczego go wybieracie.

A jeżeli lubisz giełdy krypto, levarki to na ftx (drugi vol po binance) są też akcje stokenizowane. Co prawda niską płynność, ale możesz sie pobawić. Bardzo tania. Mogę dać ref na PW, choć to
  • Odpowiedz