Wpis z mikrobloga

Analiza wpisu Jakuba Czarodzieja. Stworzona z nudów, ale też pokazania tego, jakie triki w swoich wypowiedziach stosują wszelkiego rodzaju domorośli psychologowie, kłocz-masterzy i inni pseudoterapeuci. Więc to też długi wpis ku przestrodze.

W wideo niejednokrotnie informuję, iż nie mam na celu szerzyć żadnej nienawiści


Ale ją szerzysz. Na tej samej zasadzie, jeżeli głosisz że nie jesteś złodziejem, ale chwilę później podpieprzasz kilo jabłek z bazaru, to jednak jesteś złodziejem.

Pod wideo znajduje się masa komentarzy ludzi, którzy opisują swoje spostrzeżenia w tym temacie. Mało tego, otrzymałem tysiące wiadomości prywatnych, gdzie osoby z Polski jak i Ukrainy z bólem serca przyznają mi rację.


To tak jak z tymi znajomymi czy przykładami z filmu – nie pokażę co dokładnie, ale powołam się na znajomych. Nie pokażę ani jednego konkretnego przykładu zachowań Ukraińców, ale uwierzcie - są ich setki. A nawet jeżeli takie opinie są, to zastanów się ile z nich została wykreowana przez takich ludzi jak ty.

Pragnę wytłumaczyć tu pewną kwestię, mianowicie bezsensownego wyciągania słów z kontekstu wielu osób, oraz szerzenia ogromnej nienawiści w stosunku do mojej osoby.


Ahh, i tu dochodzimy do standardowej linii obrony każdego internetowego celebryty. Naodwalałeś coś w sieci – zacznij chlipać jak to nie jesteś hejtowany.

W wideo użyłem pewnego POWIEDZENIA, które zarówno Ja, jak i masa ludzi używa od wielu lat. "Jeśli przygarniesz do domu psa, karmisz go, dajesz mu dach nad głową, a ten pies gryzie rękę, która go karmi - jest on do odstrzału "


Ale nie ma takiego POWIEDZENIA, rozumiesz? Kto go używa? Przykłady. Ja nie znam ani jednej takiej osoby. Owszem, jest „nie gryź ręki, która cię karmi”, ale z psem i odstrzałem dodałeś swoje trzy grosze.

"Mieszkańcy Ukrainy to psy" czy "Ludzie, strzelajcie do Ukraińców". Użyłem JEDYNIE powiedzenia,


Nie ma takiego powiedzenia.

z którym czy Ci się to podoba czy nie, zgodziła się masa osób. Zostaje mi zarzucane, iż nazywam ludzi z Ukrainy psami.


Bo nazywasz, metaforycznie. I teraz udajesz głupa, że to tylko takie tam powiedzenie. Dobra, odwróćmy sytuację – to ja znam powiedzenie, że wszyscy łysi, wydziarani po szyję pseudo psycholodzy zajmujący się kołczinkiem i wydający swoje książki są do odstrzału. To bardzo popularne hasło, wielu moich znajomych go używa. Ale hej, przecież nie mówię o tobie c'nie? Przecież nigdzie nie powiedziałem "Jakub Czrodziej." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy gdybym powiedział, iż imigrantów "traktuje się jak psy", to czy wtedy spadłaby na mnie równie potężna fala hejtu.


Gdybologia – kolejny argument, który nie ma związku z tematem. Swoją drogą, przecież Ukraińcy to imigranci.

Co w momencie, jakbym użył powiedzenia: "Myślał kogut o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli"? Dostałbym informację, że porównuję Ukraińców do durnych ptaków? Że nawołuję do ucinania im głów?


W zależności od kontekstu w którym być użył tego przysłowia, mogłoby tak być.

Zaczynamy żyć w chorych czasach, gdzie człowiek za durne "powiedzenie"


Nie ma takiego powiedzenia.

na każdym kroku dostaje życzenia śmierci swojej i swoich najbliższych. Tak, dobrze czytasz. Od dłuższego czasu na każdym kroku otrzymuje od swoich rodaków wiadomości właśnie tego typu.


Hejt, wszędzie hejt, nie wiem za co hejtują chlip chlip :( Swoją drogą, dziwne że to Polacy-rodacy, a nie ci Ukraińcy. Oni pewnie są zajęci bujaniem w superfurach i wywracaniem stołów w knajpach.

Zarzucasz mi, że szerzę nienawiść ponieważ używam "powiedzenia"


NIE MA KUR** TAKIEGO POWIEDZENIA

Kocham Polskę i mógłbym wymienić tu rzeszę rzeczy, które zrobiłem dla mojego kraju, ale nie mam zamiaru w tej chwili stawiać swej osoby w boskim świetle.


To argument podobny do tego, który stosują kibole, czyli wybielanie złego uczynku innymi, dobrymi, które nie mają nic wspólnego ze sprawą. Jak usprawiedliwianie napaści z bronią w ręku tym, że przecież ci sami ludzie robią paczki na święta do domów dziecka. Ty, Czarodzieju, możesz być wzorowym obywatelem (choć w to wątpię), wspierać masę akcji charytatywnych, płacić podatki i za każdym razem przeprowadzać babcie przez ulice. Ale to nie ma żadnego znaczenia – porównałeś Ukraińców, czyli innych ludzi, do psów które należy odstrzelić. I jeszcze tego się wypierasz.

Kocham moich braci i siostry i jest mi potwornie przykro, że panuje aktualnie taka, a nie inna atmosfera. Gdzie za granicami naszego kraju jest wojna, a u Nas rodak skacze rodakowi do gardła.


Kolejny – nie wiem który, straciłem rachubę – argument z d... Odwaliłeś manianę, ludzie cię krytykują? Zacznij smęcić o tym, jak to jesteśmy teraz podzieleni.

Powtórzę raz jeszcze: Nigdzie nie nazwałem nikogo psem, ani nie namawiam do żadnego odstrzału ludzi.


Nazwałeś. I namawiałeś. I teraz udajesz, że nie. Mało tego, wciąż nie odniosłeś się do najważniejszego – swoich kłamstw i manipulacji w tym filmie. Gdzie te ukraińskie flagi na każdym kroku w stolicy? Gdzie te hordy zza wschodu, terroryzujące knajpy i lokale? Gdzie te wypasione fury na ukraińskich blachach?

To jest tak absurdalna nadinterpretacja moich słów, że nie mieści mi się to w głowie. Ale jak to się mówi? Jeśli chcesz kogoś uderzyć, kij znajdzie się zawsze.


O widzisz, powoli, ale się uczysz prawdziwych przysłów. No, prawie. Otóż, w przeciwieństwie do „przysłowia” o psach do odstrzału, tu rzeczywiście jest podobne przysłowie. Głosi ono „jak chcesz uderzyć psa, to kij się zawsze znajdzie”. Więc w tym przysłowiu jest pies, a w tym o nie gryzieniu ręki która karmi, nie ma. Ale głupio było tak samego siebie porównać do psa, c'nie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo wszystko, mimo ogromnego hejtu, jaki spadł na moją osobę, bardzo cieszę się, że mogłem powiedzieć na głos to, co myśli i widzi masa moich rodaków.


Hejt, wszędzie hejt na głos pokolenia :(

Niestety, dzisiaj ludzie mają mieć gębę na kłódkę i palić w swym domu chrustem.


Następny sprytny zabieg o paleniu chrustem. W końcu większość ludzi jest zdania, że czeka nas ciężka zima, materiału opałowego brakuje. Ta wstawka o chruście, to taki niewinny wybieg, próba znalezienia z odbiorcą nici porozumienia - choć oczywiście nie ma nic wspólnego z tematem. Ale po tym zdaniu czytelnik ma się zastanowić i powiedzieć „nie no, dobrze gada ciężko jest z opałem”.

Gdy tylko powiesz coś inaczej, od razu zechcą Cię zniszczyć. Dziękuję raz jeszcze ludziom, który mimo wszystko stoją za mną murem, którzy mają swój rozum i widzą, co się dzieje.


Klasyczne „wyłącz telewizor, włącz myślenie”.

Do osób darzących nie szczerą nienawiścią, nie mam nic, ponieważ cokolwiek nie zrobię, nie powiem, nie napisze, nie nagram, Wy i tak znajdziecie sobie powód, żeby wylać swój jad.


Znowu hejt. Piszesz i piszesz, ale cały czas zdajesz się nie rozumieć skąd on się w ogóle wziął. Bo przecież chyba nie stąd, że w swoim filmie kłamałeś, a później WCALE NIE ZACHĘCAŁEŚ do odstrzelenia Ukraińców, WCALE NIE PORÓWNUJĄC ich do psów gryzących ręce które ich karmią (w domyśle – polskie ręce).

Czy będę nagrywać jakieś odpowiedzi na filmiki, które powstały na moją osobę w powyższym temacie? Nie. Nie mam ani ochoty, ani czasu na przepychanki z osobami, które wiedzą lepiej, co Ja miałem do powiedzenia.


Bo Stanowski kolejny raz by cię zjadł. Tak jak cztery lata temu zjedli cię Gargamel i Fangotten. A jak odpowiedziałeś temu ostatniemu, to przemielił cię ponownie.

Skoro wiecie lepiej ode mnie, co Ja miałem na myśli, to chylę czoło, bo dla mnie jesteście geniuszami. Dziwi mnie jedynie fakt, że ogrom moich rodaków zgadza się ze mną. Im też zaczniecie wygrażać, że zabijecie ich wraz z bliskimi?


A oni to – tak jak ty – osoby publiczne, które nawołują do linczu? Nie, nie popieram tego, że Czarodziejowi ludzie grożą śmiercią. Jednak taki człowiek powinien ponieść prawne konsekwencje swoich czynów.

Pozdrawiam moich braci, oraz siostry i życzę wam dużo zdrówka. Wy zresztą sami zaraz zobaczycie, co tu się będzie działo w komentarzach :)


Poprzednio jakoś nie mieliśmy okazji zobaczyć, bo człowiek bujający się w ciuchach z napisem „DYSTANS.”, które zresztą sam produkuje, ma taki dystans, że ograniczył możliwość komentowania postów i usuwał niewygodne komentarze.

#jakubczarodziej #czarodziej #wojna #ukraina #rosja #kanalsportowy
  • 4